Ettekanne teemal "vapustav eepiline žanr". Vapustav eepiline žanr

Savina Galina Vladimirovna

Kujutava kunsti õpetaja

"Berestyanskaya OSH" - MCOU "Demushkinskaya SSh" filiaal

« Kooliõpilaste kunstilise ja esteetilise tegevuse korraldamine esteetilise tsükli tundides»

Õppematerjalide 7. klassi kujutava kunsti tööprogrammA. S. Piterskikh, G. E. Gurov "Kaunite kunstide klass 7-8", toimetanud B. M. Nemensky.

Õppetund kujutav kunst"Vapustav eepiline žanr. Muinasjutu maagiline maailm". 7. klass

Tunni eesmärk:

Hariv - kujundada ettekujutus vapustavast eepilisest žanristmuinasjuttude illustratsioonide pildi näitelV.M. Vasnetsova

Hariv - kasvatada armastust rahvakunsti vastu,moraalselt esteetiline jakunstiline ja esteetilinesuhtumine maailma,laste armastus lasteraamatukunstnike loovuse vastu ja huvi kunsti vastu.

Arendav - arendada üldist väljavaadet, mälu, kõnet,loominguline suhtumine ülesandesse.

Ülesanded :

1. Hariv - kujundada ettekujutus vapustavast eepilisest žanrist.

2. Hariv - harida moraalset ja esteetilist suhtumist maailma, armastust ja huvi kunsti vastu.

3. Arendav - arendada otsingutöö oskusi ja kollektiivset taju, loovat suhtumist ülesandesse.

Seadmed ja materjalid:

1. Multimeedia projektor; multimeedia esitlus tunni jaoks.

2. VM.Vasnetsovi teoste reproduktsioonid muinasjuttude põhjal, samuti illustratsioonidega raamatud.

3. Kunstilised materjalid: akvarellid ja guaššvärvid, pintslid, värvilised pliiatsid, veepurgid, palett.

4. Stendidel, seintel, kappidel - illustratsioonid vene rahvajuttudele: "Alyonushka", "Bogatyrs", "Ivan Tsarevich on Hall Hunt"
5. Tahvlil on sõnad „Muinasjutud! Kes ei armastanud neid Venemaal! "

Tundide ülesehitus uute teadmiste assimileerimiseks:

Õppesammud

Õpetaja tegevus

Õpilaste tegevus

Aja korraldamine

Tere kutid! Kontrollige töökoha valmisolekut. Teie laudadel peaks olema:akvarellid ja guaššvärvid, pintslid, värvilised pliiatsid, veepurgid, palett.

Tervitab õpetajat!

1 minut

Õpitu kordamine.

Jätkame maalikunsti žanrite kaalumist. Meenutagem kõiki žanre, mida teate.

Õpetaja kirjutab tahvlile žanrite nimed või parandab tahvlile valmis trükitud, kui lastel on raske, aitab see.

Õpilasednimetatakse žanriteks.

- Mütoloogiline žanr

Lahingu žanr

Majapidamise žanr

Maastik

Ajalooline žanr

Natüürmort

Animalistlik žanr

Portree

- Vapustav eepiline žanr

Probleemse olukorra loomine.

Ja tänase tunni teema väljaselgitamiseks teen ettepaneku täita väike ülesanne. Kaardid määravad žanrid, mille tahvlile kirjutasime. Teie ülesanne on valida õige määratlus. Selleks võtame ühe ülesande korraga,ja tahvlil ühendame määratlusevastava žanri juurde.

Õpetaja jagab kaardid õpilastele.

(1 leht) -Mütoloogiline žanr

(2 lehte) -Lahingu žanr

(3 lehte) -Majapidamise žanr

(4 lehte) -Maastik

(5 lehte) -Ajalooline žanr

(6 lehte) -Natüürmort

(7 lehte) -Animalistlik žanr

(8 lehte) -Portree

Saime ülesandega hakkama, kuid üks žanrvastamata, nimetage.

Mõelge meie tunni teemale?

Õige. Hästi tehtud! Ja meie viimane määratlus.

(9 lehte) -Vapustav - eepiline žanr (lisab definitsiooni)

1 illustratsioon erinevate rahvaste müütide ja legendide kohta.

2 lahingute, sõjalise tegevuse, sõjaliste operatsioonide kuvand

3 inimese igapäevase ja isikliku elu stseenide kujutamine

4 pilt loodusest, keskkonda, maapiirkondade tüübid jne.

5 ajalooliste sündmuste ja tegelaste kujutamine

6 elutute objektide kujutamine(riistad, puuviljad, jahvatatud ulukid, lillekimbud jne)

7 loomade pilt.

8 inimese või inimrühma välise ja sisemise välimuse kuvand

Lapsi kutsutakse.

Sõnastage tunni teema.

Vapustav - eepiline žanr.

9 muinasjuttude ja eeposte kirjeldus

Tunni eesmärgi seadmine.

Kujutage ette, mida te teete, kui leiate end tundmatust ühiskonnast ja soovite kohaletulnutele kuidagi pöörduda?

Õige. Ja nii me kirjutame üles selle, mis meil on, et teha kindlaks oma õppetunni eesmärk.

Õpetaja teeb tahvlile märkmeid - "vapustav eepiline žanr "," V.M. Vasnetsov "," Saage tuttavaks ".

Proovime selle põhjal sõnastada oma tunni eesmärgi (vajadusel aitab õpetaja).

Kirjutab tahvlile tundide teema. Palub õpilasel lugeda.

Saame tuttavaks.

Õpilased sõnastavad tunni eesmärgi.

Tutvuge maalimise vapustava ja eepilise žanriga V.M. loomingu näitel. Vasnetsov.

Teadmiste uuendamine

Slaid 1. - kunstniku V.M. Vasnetsovi portree.

Teie töölaual on raamatud. Lugege kunstniku üksikasjuV.M. Vasnetsov.

(Üks õpilane loeb ette, ülejäänud järgivad raamatut).

Slaid 2.

Viidates tunni teemale, millised on need kaks põhikontseptsiooni, mis on siin välja toodud?

Meenutagem, mis on muinasjutt, mis on eepos?

Õpetaja kuvab slaidil mõistete "Muinasjutt" ja "Eepos" määratlused. Palub lastel seda lugeda.

Slaid 3.

Slaid 4.

Üks õpilastest loeb ette, ülejäänud järgivad teksti.

Viktor Mihhailovitš Vasnetsov sündis 1848. aastal 15. mail külas naljaka nimega Lopyal. Vassõnetsovi isa oli preester, samuti tema vanaisa ja vanavanaisa. Viktor Vasnetsovil oli 5 venda, kellest üks sai ka kuulsaks kunstnikuks, tema nimi oli Apollinaris.
Vasnetsovi talentavaldus juba lapsepõlvest, kuid perekonna äärmiselt kahetsusväärne majanduslik olukord ei jätnud ühtegi võimalust, kuidas Victor 1858. aastal Vjatka vaimulikku kooli saata. Juba 14 -aastaselt õppis Viktor Vasnetsov Vjatka vaimulikus seminaris. Preestrite lapsed viidi sinna tasuta.

Viktor Vasnetsovsuri23. juuli1926 aasta.

Esitage oletuslikud vastused.

Muinasjutt, eepos.

Lapsed loevad.

Muinasjutt on maagiline maailm, millesse me sageli sukeldume. Me kogeme kurbust, rõõmu ... Muinasjutt on ime!

Eeposed on iidsed vene eepilised laulud -legendid, mis laulavad kangelaste kangelastegusid, mis kajastavad 11. - 16. sajandi ajaloosündmusi

Kehaline kasvatus

Nüüd külastame muuseumi, kus imetleme muinasjuttude illustratsioone. Selleks läheme maalide juurde, mis on meie ekspromptgaleriis.

- Vaata seda pilti. See kujutab kolme kuulsat vene legendide ja eepose kangelast - Dobrynya Nikitich, Ilja Muromets ja Alyosha Popovich.

Liigume järgmise reproduktsiooni juurde. Siin näeme Alyonushkat, kes on illustratsioon muinasjutule "Õde Alyonushka ja tema vend Ivanushka".

Viktor Vasnetsovi järgmine maal "Ivan Tsarevitš hallil hundil" on võib -olla üks vene kujutava kunsti folkloorsemaid teoseid.

Meie ringreis on läbi. Minge oma kohtadele.

Lapsed tõusevad püsti ja lähevad piltide juurde.

Õpilased kuulavad.

Õpilasedoma kohad sisse võtma.

Omandatud teadmiste kinnistamine.

Täna olete tunnis illustraatorid ja maalite isetehtud raamatuid laste muinasjuttudele ja eepostele. Meenutagem nende nime.

Hästi tehtud!

Nüüd levitan muinasjuttude värvimislehti. Voldite need pooleks ja saate omatehtud raamatuid (näitab selgelt)

mida saate oma väikestele õdedele ja vendadele esitada.

Soovi korral saate illustratsioonidele teksti lisada.

Õpetaja nõustab lapsi vajadusel.

Slaid 5.

Eepos - "Dobrynya Nikitich", "Ilja Muromets ja Alyosha Popovich"

Muinasjutud- "Õde Aljonuška ja vend Ivanuška", "Ivan Tsarevitšja hall hunt "

Lapsed hakkavad tööle.

Kodutöö

Kirjutage kodutöö üles. Lõpetage värvitöö, mida hinnatakse järgmises tunnis.

Võtke tänases õppetükis teie meeleolule vastav emotikon.

(Emotikonid on sadamates eelnevalt)

Kirjutage ülesanded päevikusse.

Peegeldus (tunni tulemuste kokkuvõtmine)

Tunni lõpus tuletame meelde, millise teemaga me tänases tunnis tuttavaks saime.

Just nii, hästi tehtud!

Ja tuleme tagasi meie õpetuse eesmärgi juurde.

Kas olete tunni eesmärgi saavutanud?

Mida uut oled enda jaoks õppinud?

Mis oli sinu praktiline töö!

Tänan kõiki õppetunni eest, hüvasti!

Slaid 6.

(Igaüks koristab oma töökohta).

Vapustav - eepiline žanr.

- Tutvuge maalimise muinasjutulise-eepilise žanriga loovuse näitel

V.M. Vasnetsov.

Õpilasedvastus.

Värvige illustratsioonides ja tehke väikelastele omatehtud raamatuid.

Lisamaterjal õppetunni jaoks:

1. Epigraaf.

"Muinasjutud! Kes ei armastanud neid Venemaal! "

2. Žanrid.

Mütoloogiline žanr

Lahingu žanr

Majapidamise žanr

Maastik

3. Mõistsin natuke, pean veel tööd tegema

> sündis 1876. aastal Peterburis sõjaväearsti peres. Isa ei toetanud poja joonistamispüüdlusi ja isa soovil lõpetas Bilibin Peterburi ülikooli õigusteaduskonna, kuid samal ajal õpib kunstide ergutamise ühingu koolis ja ka audiitorina astub Repini töötuppa, Kunstiakadeemiasse. 1898 läks ta Münchenisse professor Ashbe töökotta. Bilibin säilitas täpse joonistamise alused kogu oma elu. Bilibin veetis 1899. aasta suve Tveri kubermangus, siit alustas ta tutvust Vene maaelu ja rahvakunstiga. Samal aastal hakkas riigilehtede ekspeditsioon tootma vene keelt rahvajutud koos Bilibini joonistustega. Bilibini nimi sai laialdaselt tuntuks kogu Venemaal. Tema näos oli meister, kes edastas suurepäraselt rõõmu ja rahvapärase muinasjutulisuse vaimu. Need "Bilibino" muinasjutud on tänapäevani näide kõrgest trükitehnoloogiast. Selles sarjas olid "Vasilisa ilus", "Lugu Ivan Tsarevitšist ja hallist hundist"<Рисунок 2 >, “Valge part”, “Konnaprintsess” ja teised. Bilibin liitus täielikult ühendusega “Kunstimaailm”. Esimene kõlav edu oli tõuge kunstniku loomingu edasiarendamiseks. Ta teeb reise Venemaa põhjaossa, kus avastas puitarhitektuuri ilu ja dekoratiivse rikkuse. rahvariided ja tikandid. Reisi tulemused ilmusid üsna pea. 1904. aastal ilmus trükist eepos “Volga” koos Bilibini joonistustega. See on meie sajandi üks parimaid väljaandeid. Selle eepose illustratsioonid kujutavad Volga meeskonna lahkumist, fantastilist India kuningriiki, mere soolikat, linde ja vapustavaid loomi. Kõik selle eepose väljaandes eristus maitse ja armu poolest. Edasises arengus kohtus Bilibin Puškini loominguga ja 1905. aastal ilmusid "Tsaar Saltani lugu" ja "Kuldse kukese kohta"<Рисунок 3 >... Kuid mitte ainult muinasjutud ja eeposed huvitasid Bilibini, teda köitsid ka muud rahvakunsti aspektid: ütlused ja mõistatused. Mõistatuste joonistel on ka huumorit, mis on riietatud atraktiivseks ja dekoratiivseks. Bilibini teoste dekoratiivsed omadused, kujutlusvõime ja sügavad stiilitunnetused tõmbasid teda teatritöö juurde.

Kodusõja ajal sattus Bilibin Egiptusesse, 1925. aastal asus ta elama Pariisi, kuid igal pool oli ta hõivatud oma lemmikteostega raamatuillustratsioonide alal. 1936. aastal naasis Bilibin kodumaale, tuli Peterburi-Leningradi ja asus tööle kunstiakadeemia graafikatöökoja professorina, äratades tudengites nagu tavaliselt lugupidamist. Kuid sõda algas, Bilibin kolis oma erakorterist Kunstiakadeemia keldrisse, kus asusid õpetajad. Keldri elu karmid tingimused ja õige toitumise puudumine õõnestasid Bilibini tervist. Ta keeldus sügavale Venemaale evakueerimast ja jätkas sarjaga töötamist kogu aeg. dekoratiivsed paneelid, mida ühendab ühine teema - "Bogatyrs". Tema viimane teos oli illustratsioon eeposele "Hertsog Stepanovitš". See oli üksikasjalik ettevalmistav joonis, mis tuli katta akvarellidega, kuid see jäi pliiatsisse. Tundes, et jõud jätab ta maha, asetas Bilibin tahvlil paberit hoidva ülemise nupu alla kaheksaharulise risti. See oli kunstniku viimane lihv, “viimane andestus”. Kunstnik suri ööl vastu 7. kuni 8. veebruari 1942. aastal.

Kõiki kunstniku töid ühendab üks muutumatu kvaliteet - erakordne käsitöö. Bilibini teosed õpetavad austust töö eest ja vastutust iga rea, iga mustri eest. Kõik kunstniku tööd näitavad tema armastust iidne maailm Venemaal ja ta kandis kogu maailma oma imetlust selle maailma vastu. Tema unistus õnnest on köitev, igasuguste ilupiltide kasutamisest elus. See, kes hoiab hinge noorust endas, leiab rõõmu Bilibini teostest.


Vapustav eepiline žanr. (mütoloogiline žanr) (Õppetund - arutluskäik) Eesmärgid: 1. Moodustada ideid vapustava eepilise žanri kohta maalikunstis V. Vasnetsovi ja I. Bilibini, M. Vrubeli loomingu näitel. 2. Harida moraalset ja esteetilist suhtumist maailma, armastust ja huvi kunsti vastu. 3 Arendada otsimistöö oskusi ja kollektiivset taju, loovat suhtumist ülesandesse. Tunniplaan 1 Vestlus muinasjutužanri tunnustest. 2. Lugu - sõnum I. Bilibini, V. Vasnetsovi, M. Vrubeli elust ja loomingust. 3. Testiülesande täitmine. 4. Ülesande kokkuvõte ja analüüs.


Kreeka keelest (my thos) - legend. Sündmustele ja kangelastele pühendatud kujutava kunsti žanr, mida räägitakse müütides, legendides ja traditsioonides. Mütoloogiline žanr kujunes välja renessansi ajal, kui iidsed legendid pakkusid S. Botticelli, Giorgione ja Raphaeli freskode maalide jaoks kõige rikkalikumaid teemasid.


Vasnetsov Viktor Mihhailovitš (linn) (linn) Bogatyrs "Sügava antiikaja traditsioonid"












Bilibin Ivan Jakovlevitš (g.) On vene graafika "juugendstiili" silmapaistev esindaja, loonud raamatuillustratsioonist dekoratiivse - dekoratiivse graafiliselt väljendusrikka "bilibiinistiili", mis põhineb rahvapäraste populaarsete trükiste, tikandite, puunikerduste stiliseerimisel.






Vrubel Mihhail Aleksandrovitš (linn) ... Üle mere on printsess, Et te ei saa silmi maha võtta: Päeval varjutab Jumala valgus, Öösel valgustab maa Kuu paistab vikati all, Ja laubal põleb täht. A.S. Puškin




Testiülesanne 1. Variant, kes vendadest Vasnetsovitest lõi maali "Kangelased": Victor või Apollinaris? Projekti järgi, mille vene kunstnik on hoone fassaad tehtud Tretjakovi galerii? Istub, lendab, alistab ... Ja kõik sama kunstniku sama tegelane, ainult pildid on erinevad. Nimetage kunstnik ja tegelane. 2. Variant, kes vendadest Vasnetsovitest maalis maalid "Moskva Kreml Ivan Kalita all" ja "Moskva Kreml Dmitri Donskoy all": Victor või Apollinary? 1896. aastal pälvis Pavel Mihhailovitš Tretjakov kõrge tiitli "Moskva aukodanik". Milline kunstnik selle kirja maalis? Nimetage vene kunstnik, maali autor "Luigeprintsess".





Slaid 2

Mida me õpime

Mis on vapustav-eepiline (mütoloogiline) žanr. Tutvume piltidega kuulsad kunstnikud kes töötas vapustavas eepilises (mütoloogilises) žanris. V. M. Vasnetsov. Printsess on Nesmeyana.

Slaid 3

Vapustav-eepiline (mütoloogiline) žanr

Muinasjutuline-eepiline (mütoloogiline) žanr on kujutava kunsti žanr, mis hõlmab müüte, legende, traditsioone, eeposeid ja muinasjutte. Žanr sai alguse keskaegsest kunstist, kui Vana -Kreeka müüdid lakkas olemast uskumused, vaid sai kirjanduslugudeks. M. Vrubel Pan.

Slaid 4

Viktor Mihhailovitš Vasnetsov (1848 - 1926)

Vene kultuuri arengus on V.M. Vasnetsovi roll väga märkimisväärne. Teda nimetatakse "vene muinasjutu lauljaks". Ta maalis palju maale muinasjutulistel ja eepilistel teemadel. Need jätavad vaatajale tohutu mulje. Vaatame neid. V. M. Vasnetsov. Autoportree.

Slaid 5

V. M. Vasnetsov. Kangelased.

Kuidas maal sind tekitab?

Slaid 6

Rüütel ristteel

Millele rüütel mõtles?

Slaid 7

Alyonushka

Miks on Aljonuška kurb? Üks parimad tööd kunstnik, luues õe Alyonushka vapustava pildi. Tume mets taustal, tume külm vesi rõhutavad tüdruku kurbust, kaitsetust

Slaid 8

Ivan Tsarevitš hallil hundil.

Läbi sünge kurjakuulutava metsa tormab hall hunt Ivani - tsarevitš koos Vasilisa Ilusaga. Mitte ainult lapsepõlvest tuttava muinasjutu illustratsioon, vaid ka lugu sõprusest ja seltsimehelikkusest, armastusest ja truudusest. Ka pilt on täis optimismi, sest isegi nii sünges metsas on õrn õitsev õunapuu.

Slaid 9

Baba Yaga

  • Slaid 10

    Koschei surmatu

  • Slaid 11

    Maagiline vaip

  • Slaid 12

    Printsess Konn

  • Slaid 13

    Lumetüdruk

  • Slaid 14

    Mihhail Vrubel (1856–1910)

    Vrubel oli kõiges oma ajast ees. Ta avastas uued värvivõimalused, õppis helitugevust edasi andma arvukate murduvate servade abil. See võimaldas tal kirjutada oma muinasjututegelased nii hiilgavalt. M. Vrubel. Autoportree.

    Slaid 15

    M.A. Vrubel. Deemon.

    Mis on Vrubeli deemon? Julm, pehme, vaba, hauduv, lüüriline, tige, tugev, sukeldunud, kurb, mässumeelne.

    Slaid 16

    Printsess - luik

    Mis hetke muinasjutust kunstnik jäädvustas? Maalil "Luigeprintsess" näeme harmoonilist kombinatsiooni fantastilisest ja tegelikkusest. haldjate maailm, kus äkki ilmub maagiline linnutüdruk ja hakkab kaduma, ujudes kaugele salapärasele kaldale. Viimased päikesekiired mängivad õrna sulestiku peal, mis särab vikerkaarevärvides. Tüdruk pöörab ümber, ta peenike, õrn nägu on kurb, silmad säravad salapärasest kurbusest; neis valutav igatsus üksinduse järele.

    Slaid 17

    "Pan"

    Maalil "Pan" muutub kreeka jumal vene gobliniks. Vana, kortsus, põhjatute siniste silmadega, sõlmedega, nagu oksad, sõrmed, paistab ta samblasest kännust välja. Iseloomulik vene maastik võtab fantastilise nõiduse värvi - lõputud märjad niidud, looklev jõgi, õhukesed kased, mis on külmunud hämaruse vaikuses, mis langeb maapinnale, mida valgustab sarvikuu karmiinpunane ...

    Slaid 18

    Ivan Jakovlevitš Bilibin (1876–1942)

    Ivan Jakovlevitš Bilibin on kuulus vene graafiline illustraator ja teatrikunstnik. Talle iseloomulik "bilibino stiil" raamatute illustratsioonid, venelase tegelaste põhjal rahvakunst... I. Ja. Bilibini muinasjuttude ja eeposte illustratsioonid loovad fantastilise ja muinasjutulise maailma.

    Slaid 19

    Illustratsioon muinasjutule "Õde Alyonushka ja vend Ivanushka"

    Pöörake tähelepanu ornamendile, mis asub rahvakaunistustest võetud pildi serval.

    Slaid 20

    Illustratsioon filmile "Kuldse kukese lugu"

  • Slaid 21

    Illustratsioon muinasjutule

    Millise muinasjutu jaoks on illustratsioon tehtud? Miks valis kunstnik selle joonise jaoks sellise raami?

    Slaid 22

    Vassiljev Konstantin Aleksejevitš

    Konstantin Aleksejevitš Vassiljev (1942-1976) - vene kunstnik, loominguline pärand mis sisaldab üle 400 maali- ja graafikateose: portreed, maastikud, sürrealistlikud kompositsioonid, eepiliste, mütoloogiliste ja lahingužanride maalid. Erakordne talent, rikas vaimne maailm ja saadud haridus võimaldas Konstantin Vassiljevil jätta vene maalikunstis oma, võrreldamatu jälje. Tema lõuendid on kergesti äratuntavad

    Kujutava kunsti tund 7. klassis vastavalt B.M. Nemensky on jaotises "Suured eluteemad" pühendatud vapustava eepilise žanri uurimisele. Teadmiste tõhusaks assimileerimiseks kutsutakse õpilasi vaatama esitlust, kus V.M. Vasnetsov ja I. Ya. Bilibin on valmistatud vapustavas eepilises žanris.

    Lae alla:

    Eelvaade:

    Esitluste eelvaate kasutamiseks looge endale Google'i konto (konto) ja logige sellele sisse: https://accounts.google.com


    Slaidiallkirjad:

    Muinasjutu žanr "Muinasjutu võlumaailm"

    Õppetunni eesmärk: õppida kunstiteos Vasnetsov, pakkudes ammendamatut inspiratsiooniallikat. Uurige I. Bilibini kunstiteoseid.

    Õppetunni eesmärgid: Vene kunsti pärandi täiendamine. Arendada ümbritseva reaalsuse nähtuste esteetilist taju, kujundada arusaam selle ilust ja värvikülluse harmooniast. Värvitaju, fantaasia arendamine.

    Victor Mihhailovitš Vasnetsov 1848 - 1926

    Koschei surmatu

    Maagiline vaip

    Alyonushka

    Bogatyrs

    Ivan Tsarevitš hallist hundist

    Ivan Jakovlevitš Bilibin 1876 - 1942

    Baba Yaga illustratsioon muinasjutule "Vasilisa ilus"

    "Siis tormasin jooksma, vanaisa järgnes mulle, haara vikat!" Illustratsioon "Lugu puidust Tsarevitšist"

    "Siin ta jättis rõõmsameelse hingega hüvasti Iagoga" illustratsioon "Lugu kolmest tsaar -divast ja preestri pojast Ivaškast"

    Praktiline ülesanne: teha illustratsioon oma lemmikmuinasjutule.


    Teemal: metoodilised arengud, ettekanded ja märkmed

    Tunni eesmärgid: Hariv: tuvastada žanri tunnused muinasjutt, Baba Yaga, Ivan Tsarevitši kujutiste tähendus vene folklooris, õuna sümboolne tähendus, kompositsioonilised ja keelelised tunnused ...

    Õppetund-teekond muinasjutusse teemal: "Liikumine ja jõud" 7. klass. Vanaisa istutas kaalika. Sel ajal, kui kaalikas hakkas vanaks jääma ja kogu tema pere koos Bug, Cat ja M ...

    5. klassi kirjandustund V.A. Žukovski erinevate pedagoogiliste tehnoloogiate kasutamisega ...

    Teema: A.S. Puškin. "Surnud printsessi ja seitsme bogatüüri lugu". Lugu päritolu. Heade ja kurjade jõudude vastandamine muinasjutus.

    Õppetunni eesmärgid: - paljastada A. S. loo moraalne tähendus Puškin, kaaluge selle muinasjutu näitel hea ja kurja kategooriaid; -Jätkake analüüsi elementide õppimist kunstiline tekst, oskus võrrelda ...

    Test põhineb muinasjutul M.E. Saltykov-Shchedrin Kuidas üks mees toitis kahte kindralit, 7. klass

    Test koosneb 29 küsimusest ja kontrollib nii faktilisi teadmisi teosest kui ka kirjanduslike mõistete tundmist ...