GCD kokkuvõte joonistamiseks keskmises rühmas “Klubijalg-karu. OD teemal "Kunstiline ja esteetiline areng" keskmises rühmas

GCD kokkuvõte "poke" tehnikas joonistamiseks kuiva liimipintsliga keskmine rühm"Karupoeg"

Eesmärk: värvimistehnika kinnistamiseks - "torkama" (kuivliimi pintsel);

Käte peenmotoorika arendamine, liigutuste koordineerimine;

Tugevdada piki kontuuri värvimise võimet "torkamise" meetodil;

kinnistada teadmisi värvide kohta (pruun, sisendada huvi erineval viisil joonistamise vastu.

Hariduslik:

Kasvatada huvi metsloomade vastu.

Hariduslik:

Tugevdage lapsi kasutama oma teadmisi ja ideid karu välimuse iseärasuste kohta.

Kujundada oskust kujutada karu, andes täpselt edasi välimuse ja proportsiooni tunnused.

Arendamine:

Arendada lastel oskust ühe tegelasega (karuga) lihtsat ja lihtsat pilti edasi anda.

Tugevdage kontuuri joonistamise võimet lihtne pliiats, kasuta karu karva värvimisel kuiva kõva pintslit.

Tunni materjal:

Kaisukaru mänguasi;
- lihtsad pliiatsid;

Kõva ja akvarellpintsel.

Eeltöö:

Rääkige metsloomadest

Maalide sarja "Metsloomad" uurimine

Tugevdada teadmisi värvide kohta (pruun, sisendada huvi erineval viisil joonistamise vastu.

Materjal:

Näidis valmis joonistusest karu, Mänguasi - karupoeg. Harjastega pintslid, õhukesed pehmed pintslid, guašš (pruun, must, punane, salvrätikud, veepurgid.

Tunni käik:

Kasvataja: Poisid, rääkige mulle mänguasjadest, mida teate. (laste vastused)

Nüüd kontrollime, kas olete kõik mänguasjad loetlenud? (Kuva demomaterjal)

Poisid, ma annan teile mõistatuse. Peate ära arvama, millise mänguasja kohta ma mõistatuse koostasin. (Müsteerium)

Täpselt nii, see on karu.

Õpetaja kutsub lapsi üles kaaluma karu kujutist. Küsib, mis karv on karul. (kohev, karvas).

Kehaline kasvatus "Kutsikad elasid sagedamini."

Pojad elasid sagedamini

Nad väänasid pead,

Niimoodi, niimoodi väänasid nad pead.

Pojad otsisid mett,

Nad raputasid koos puud,

Niimoodi raputasid nad koos puud.

Pojad jõid vett,

Nad läksid sõbra järel,

Nii, nii kõndisid kõik üksteise järel.

Kutsikad tantsisid

Nad tõstsid käpad üles,

Niimoodi tõstsid nad oma käpad üles.

Kas tahaksid joonistada sama kauni karvaga kaisukaru? (laste vastused)

Millise meetodiga saame seda joonistada? ("Poke meetodil").

Jah, lapsed, me joonistame mängukaru teile juba tuttaval viisil, kasutades kõva pintslit ja guaššvärvi, mängukaru kontuuri - lihtsa pliiatsiga.

(lapsed istuvad).

Koolitaja:

Tuletage lastele meelde ja näidake, kuidas pintslit õigesti hoida: täpselt nagu pliiatsit, kolme sõrmega, kuid pintsli metallosa kohal.

Kust peaksite alustama mängukaru joonistamist? (laste vastused)

Hästi tehtud! Esiteks kasutame "torkamise meetodit", et visandada kaisukaru piki kontuuri. Nad hakkavad alati keha alla tõmbama. Milline karu kehaosa on peal. (pea)

Õige! Mis kujuga on karu pea? (Ring)

Hea. Millise kehaosa peaksite järgmisena joonistama? (Karupoja keha / keha)

Imeline, mis kujuga kaisukaru torso välja näeb? (ovaalne)

Milliseid osi meie karupoeg veel joonistama peab? (esi- ja tagajalad, need on ovaalsed, kõrvad poolringis).

Kui kontuur on valmis, täitke sees olev "torkamise" ruum.

Õpetaja saadab õpetust etendusega, kutsub lapsi.

Mis on meie kaisukarust puudu? (laste vastused)

Aga kõigepealt mängime sõrmedega.

Tehke harjutus - soojenege harjaga, samal ajal kui käsi peaks olema küünarnukis. (Lapsed teevad liigutusi väikesel paberil oleva teksti järgi.)

Hoiame pintslit nii - (Käsi küünarnukist. Pintslit hoitakse kolme sõrmega pleki põhjas.

Kas see on raske? Ei midagi! - Käe liigutamine teksti kohal.

Parem - vasak, üles ja alla

Meie pintsel jooksis.

Ja siis, ja siis - harja hoitakse vertikaalselt.

Pintsel jookseb ringis. Torka ilma värvita

Keeratud nagu top. lehel.)

Torkamise eest tuleb torkima!

Joonistame need kohevad karud!

Laste iseseisev töö.

Kui joonistus kuivab, värvime õhukese pintsliga mustaks karule silmad, nina, suu ja küünised.

4. Laste iseseisev tegevus.

Ja nüüd joonistate iga oma kaisukaru. Millised karud teil on - naljakad või kurvad? Kes abi vajab, tulen ja aitan.

5. Kokkuvõtete tegemine.

Analüüs: (võtab mänguasja) Karu, vaata, kui palju jooniseid sul on praegu oma pildiga. Lapsed püüdsid sind nii kõvasti aidata. Nüüd saate need kinkida kõigile, keda soovite!

Kaisukaru: (Uurib laste joonistusi) - Aitäh, poisid, mulle meeldib see naljakas kaisukaru ja see naljakas ning mulle meeldivad need kõik väga ja ma võin need oma vendadele saata! Hurraa! Hüvasti!

Koolitaja: Poisid, te olete kõik suurepärased! Riputame oma joonistused meie näitusele.

"Kuidas karu kevadet vastu võttis"

Keskmise rühma joonistamise lõputunni kokkuvõte

Ülesanded. Avalda:

Võimalus rakendada mustrit kogu pinnale;

Varustus:

Insult

Mis aastaaeg on?(Kevad)

(Nad ärkavad üles).

Nüüd räägin teile, kuidas karu kevadega kohtus.

Pilt karust ja koopas magavast karust.

Karu magas muretult ja muretult oma koopas

Kehaline kasvatus

Pojad elasid sagedamini

Nad väänasid pead,

Pojad otsisid mett,

Nad raputasid koos puud,

Kutsikad tantsisid

Nad tõstsid käpad üles,

Milline karu? Mis on karul? Mis kujuga? Kui palju?

(Pea).

(Karupoja keha / keha)

(ovaalne)

Milliseid osi meie karupoeg veel joonistama peab?

Mis karv karul on.

("Poke meetodil").

Me hoiame pintslit nii

Kas see on raske? Ei midagi!

Parem - vasak, üles ja alla

Meie pintsel jooksis.

Ja siis ja siis

Pintsel jookseb ringis.

Keeratud nagu top.

Torkamise eest tuleb torkima!

Tulemus

17.04.2019 protokoll nr 15

viimane joonistustund "Kuidas karu kevadega kohtus"

Ülesanded. Avalda:

Oskus järjepidevalt karu joonistada;

Poke meetodil joonistamise oskus;

Võimalus rakendada joonist kogu lehe pinnale;

Oskus tööde tegemisel harja õigesti käes hoida;

Teadmised karu kevadisest välimusest ja elust.

Kasvatage töötamise ajal puhtust.

Varustus: toonitud paberileht, guašš, pintsel, salvrätikud, pildid karust ja loodusest kevadel.

n/n

TÄISNIMI.

beebi

joonistab karu

tõmbab torkima

tõmbab kõikjale

pinnale

hoiab

pintsel

räägib välimusest

karu

Arslanov Saša

Varuškin Semjon

Glukhinskaja Ksjuša

Kreeka Darina

Demidova Veronika

Dozortseva Veronika

Vihar Maša

Moškin Egor

Sarviline Ksyusha

Khakimova Milena

Tšernikov Kirill

Šatšnev Sema

1 –

2 –

3 –

1 punkt – moodustamata;

2 punkti - pole täielikult moodustatud;

3 punkti - täielikult moodustatud.

Tulemus: ________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

Osales: ______________________________ __________

1 - Mis aastaaeg on?(Kevad)

Poisid, mõelgem, mis toimub kevadel looduses.

Kevademärkidega joonised tahvlil.

Kõik elusolendid ärkavad, nire heliseb ja sulanud laigudele ilmuvad esimesed õied - lumikellukesed, linnud lendavad soojalt maalt. Kevad on tulnud.(Jõe jää murdus, puhus soe tuul, taevas läks selgeks, kevad, lumi sulas, maa ilmus).

Kas loomad on kevade üle rõõmsad? Mis juhtub nende loomadega, kes olid talveunes?(Nad ärkavad üles).

Nüüd räägin teile, kuidas karu kevadega kohtus. (Pilt karust ja koopas magavast karust

2 Karu magas muretult ja muretult oma koopas

Magas terve talve kevadeni ja nägi ilmselt unenägusid

Järsku ärkas lampjalg, kuuleb kaplet – selles on probleem!

Pimeduses koperdas ta käpaga ja hüppas püsti – vesi oli kõikjal.

Karu kiirustas välja: üleujutused - pole aega magada!

Ta tuli välja ja nägi: lombid, lumi sulab, kevad on käes.

- Kui läheb soojaks ja ilmuvad esimesed lehed, ärkas karu üles. Aga tema üksi jääb kurvaks, tal pole veel sõpru. Kuidas saame karu aidata?(Joonista talle sõpru – karusid.

3 Kehaline kasvatus

Pojad elasid sagedamini

Nad väänasid pead,

Niimoodi, niimoodi väänasid nad pead.

Pojad otsisid mett,

Nad raputasid koos puud,

Niimoodi raputasid nad koos puud.

Kutsikad tantsisid

Nad tõstsid käpad üles,

Niimoodi tõstsid nad oma käpad üles.

Lapsed istuvad laudades

4 - Milline karu? Mis on karul? Mis kujuga? Kui palju?

Kust peaksite alustama mängukaru joonistamist?(Keha joonistatakse alati ülalt alla).

Milline karu kehaosa on peal.(Pea). Mis kujuga on karu pea? (Ring)

Millise kehaosa peaksite järgmisena joonistama?(Karupoja keha / keha)

Millise kujuga näeb välja kaisukaru keha?(ovaalne)

5 – Milliseid osi peaks meie karupoeg veel joonistama?(esi- ja tagajalad, need on ovaalsed, kõrvad poolringis).

Mis karv karul on.(kohev, karvas, pruun).

Kas tahaksid joonistada sama kauni karvaga kaisukaru?

Millise meetodiga saame seda joonistada?("Poke meetodil").

Mängime oma sõrmedega.

6 Hoidke pintslit nii

Kas see on raske? Ei midagi!

Parem - vasak, üles ja alla

Meie pintsel jooksis.

Ja siis ja siis

Pintsel jookseb ringis.

Keeratud nagu top.

Torkamise eest tuleb torkima!

Joonistame need kohevad karud!

Laste iseseisev töö.

Kui joonistus kuivab, värvime karu silmad, nina, suu ja küünised musta värviga. Ja et meie karudel igav ei hakkaks, täiendame oma joonistusi kevademärkidega. (kevadpäike, pilved ja esimene muru).

Tulemus

Tubli, millised imelised kutsikad meist on saanud. Nüüd on meie karul palju uusi sõpru.


Olga Pichugina
Tunni kokkuvõte jaoks visuaalne tegevus keskmises rühmas “Nagu karu allikaga kohtus. karu joonistamine"

Teema: "".

Joonistamine kõva poolkuiva pintsliga.

Sihtmärk:

Jätkake karu kujutise joonisel edasiandmise võime parandamist.

Jätkake laste õpetamist ebatraditsioonilistel maalimisviisidel, kasutades kõva pintslit ja guašši (kuivmeetod).

Laiendage laste arusaama hooajalistest muutustest looduses.

Ülesanded: kinnistada laste oskust kõva, poolkuiva pintsliga poke tehnikaga joonistada, joonistada mööda kontuuri ja kontuuri sees.

Hariduslik:

Guaššvärviga joonistamise oskuse kinnistamiseks poke meetodil.

Kandke muster kogu pinnale.

Edastage joonisel karu välimuse tunnused.

Arendamine:

Arendada kujutlusvõimet ja ümbritseva maailma tajumist,

Kognitiivsed võimed;

Edendada uudishimu arengut.

Hariduslik:

Edendada hoolivat suhtumist metsloomadesse;

Kinnitage teadmisi karu välimuse ja elu kohta kevadel.

Kasvatage töötamise ajal puhtust.

Varustus ja materjal: paberileht karu kontuuriga, guašš Pruun värv, guašš must, kollane, roheline, valge, kõvad pintslid nr 6 ja nr 3, vatitupsud, harjaalused, salvrätikud igale lapsele. Pokikaru näidis tahvlil.

Eeltöö: Lugedes venelasi rahvajutud"Maša ja karu", "Kolm karu", E. Charushin "Karu" ja muud lood loomadest. E. Charušini illustratsioonide uurimine. Kevadel loomadega fotoillustratsioonide uurimine, kevadiste loomade elust rääkimine, kevadistest muutustest looduses rääkimine, jalutuskäigu jälgimine.

Lauatrükkimäng "Kellel milline eluase on?" Rakendus, loomade modelleerimine.

Tunni käik.

Sissejuhatav osa.

Mis aastaaeg on? (Kevad)

Poisid, mõelgem, mis toimub varakevadel looduses (laste vastused).

(projektoril näitab õpetaja kõiki loetletud kevade märke, mis on looga kaasas).

Kõik elusolendid ärkavad, nire heliseb ja sulanud laigudele ilmuvad esimesed õied - lumikellukesed, linnud lendavad soojalt maalt. Kevad on tulnud. (Jõe jää murdus, puhus soe tuul, taevas läks selgeks, kevad, lumi sulas, maa ilmus).

Kas loomad on kevade üle rõõmsad? (Jah) Mis juhtub nende loomadega, kes olid talveunes? (Nad ärkavad.). See on õige poisid.

Nüüd räägin teile, kuidas karu kevadega kohtus.

Projektorile ilmub pilt koopas magavast karust.

Karu magas muretult ja muretult oma koopas

Magas terve talve kevadeni ja nägi ilmselt unenägusid

Järsku ärkas lampjalg, kuuleb kaplet – selles on probleem!

Pimeduses koperdas ta käpaga ja hüppas püsti – vesi oli kõikjal.

Karu kiirustas välja: üleujutused - pole aega magada!

Ta tuli välja ja nägi: lombid, lumi sulab, kevad on käes.

–Kui läheb soojaks ja ilmuvad esimesed lehed, ärkab karu üles. Aga tema üksi jääb kurvaks, tal pole veel sõpru. Kuidas saame karu aidata? (Joonista talle sõpru – karusid.)

Põhiosa

Õpetaja kutsub lapsi vaatama karu kujutist. Küsib, mis karv on karul. (kohev, karvas).

Kas tahaksid joonistada sama kauni karvaga kaisukaru? (laste vastused)

Millise meetodiga saame seda joonistada? ("Poke meetodil").

Jah, lapsed, me joonistame mängukaru ebatavalisel viisil, kasutades kõva pintslit ja guašši.

(lapsed istuvad).

Koolitaja:

Tuletage lastele meelde ja näidake, kuidas pintslit õigesti hoida: täpselt nagu pliiatsit, kolme sõrmega, kuid pintsli metallosa kohal.

Kust peaksite alustama mängukaru joonistamist? (laste vastused)

Hästi tehtud! Esiteks kasutame "torkamise meetodit", et visandada kaisukaru piki kontuuri. Nad hakkavad alati keha alla tõmbama. Milline karu kehaosa on peal. (pea)

Õige! Mis kujuga on karu pea? (Ring)

Hea. Millise kehaosa peaksite järgmisena joonistama? (Karupoja keha / keha)

Imeline, mis kujuga kaisukaru torso välja näeb? (ovaalne)

Milliseid osi meie karupoeg veel joonistama peab? (esi- ja tagajalad, need on ovaalsed, kõrvad poolringis).

Kui kontuur on valmis, täitke sees olev "torkamise" ruum.

Õpetaja saadab õpetust etendusega, kutsub lapsi.

Mis on meie kaisukarust puudu? (laste vastused)

Aga kõigepealt mängime sõrmedega.

Tehke harjutus - soojenege harjaga, samal ajal kui käsi peaks olema küünarnukis. (Lapsed teevad liigutusi väikesel paberil oleva teksti järgi.)

Hoiame pintslit nii - (Käsi küünarnukist. Harja hoitakse

sõrmed selle metallosa kohal.

Kas see on raske? Ei midagi! - Käe liigutamine teksti kohal.

Parem - vasak, üles ja alla

Meie pintsel jooksis.

Ja siis, ja siis - harja hoitakse vertikaalselt.

Pintsel jookseb ringis. Torka ilma värvita

Keeratud nagu top. lehel.)

Torkamise eest tuleb torkima!

Joonistame need kohevad karud!

Laste iseseisev töö.

Kui joonistus kuivab, värvime vatitikuga mustaks karule silmad, nina, suu ja küünised. Ja et meie karudel igav ei hakkaks, täiendame oma joonistusi kevademärkidega. Soovi korral värvime ära kevadpäikese, pilved ja esimese muru. Selleks kasutage õhukesi pintsleid.

Kehaline kasvatus"Kutsikad elasid sagedamini sisse."

Pojad elasid sagedamini

Nad väänasid pead,

Niimoodi, niimoodi väänasid nad pead.

Pojad otsisid mett,

Nad raputasid koos puud,

Niimoodi raputasid nad koos puud.

Pojad jõid vett,

Nad läksid sõbra järel,

Nii, nii kõndisid kõik üksteise järel.

Kutsikad tantsisid

Nad tõstsid käpad üles,

Niimoodi tõstsid nad oma käpad üles.

Lõpuosa.

Õpetaja kinnitab joonistatud karud magnettahvlile.

Tubli, millised imelised kutsikad meist on saanud. Nüüd ärkab meie karu talveunest ja leiab palju uusi sõpru.

Lapsed, rääkige meile oma poegadest? Kumb osutus kõige naljakamaks, kumb kohevamaks, kumb karvasemaks? Kuidas me täna joonistasime? ("Poke meetodil").

Seotud väljaanded:

Vanema rühma kaunite kunstide avatud tunni kokkuvõte (joonistamine) "Dymkovo madu" Programmi sisu: Jätkake laste tutvustamist rahvaga - tarbekunst... Kinnitada lastes teadmisi Dymkovo mänguasjadest, Dymkovo mänguasjadest.

Visuaalse tegevuse õppetunni kokkuvõte ebatavalises joonistustehnikas - vatitupsud(pointillism) “Lume alt õitseb ,.

Visuaalse tegevuse tunni kokkuvõte (guaššvärviga joonistamine) "Jõulupuu mänguasi" 1 nooremas rühmas MBDOU DS nr 35 "Voog", Tuapse Visuaalse tegevuse tunni kokkuvõte (guaššvärviga joonistamine) "Jõulupuu mänguasi" 1 nooremas rühmas.

Tunni kokkuvõte visuaalsest tegevusest mittetraditsioonilises tehnikas - vatitikuga joonistamine (pointillism) "Bullfinch" Pointillism.

Keskmise rühma visuaalse tegevuse õppetunni kokkuvõteÜlesanded: 1. Kinnitada mudeli järgi joonistamise oskust; 2. Jätkake laste joonistamise õpetamist ebatavalisel viisil: vatitupsude kasutamine;

Natalia Fedorova

GCD kokkuvõte keskmise rühma joonistamiseks

« kaisukaru»

Sihtmärk:

Tutvustage lastele uut maali tehnika -"torkama"(kuiv liimipintsel) ;

Käte peenmotoorika arendamine, liigutuste koordineerimine;

Pange lapsed tahtma joonista sõbrad mängukaru;

Õppige meetodi abil maalima piki kontuuri "torkama";

Tugevdage teadmisi värvide kohta (pruun, tekitage huvi joonistamine erineval viisil.

Materjal:

Valmis joonise näidis karu, kontuur karu albumi lehel, mänguasi on väike plüüs karu(muusikaline mänguasi, aga saab kasutada fonogrammi, pilte koaalakarudega, grislikarudega, valge karu, harjastega pintslid nr 4, õhuke pehme pintslid, guašš (pruun, must, punane, salvrätikud, veepurgid.

Tunni käik:

Kasvataja: Poisid, täna tuli meile külla kaisukaru.

Oh, aga kus ta on, kuskil peidus. Otsime selle üles. (Kaisukaru mängunurgas, lapsed otsivad teda, nad leiavad ta.)

Tere Mishutka, miks sa peidad ja miks sa ei ole nii rõõmsameelne?

kaisukaru: - Tere, ma tulin teie juurde metsast. Ja mitte naljakas, sest mu vennad, kes elavad teistes riikides, saatsid mulle laulu ja oma portreed. Siin kuulake: (mänguasi laulab laul:

Venemaal elab pruunkaru.

Tal on igal pool vendi.

Austraalia väikseim vend

Tema nimi on karu - koaala.

Ameerikas keskmine vend

Tema nimi on grislikaru.

Ja jäises tundras,

Elab kustutatud vend – valge. Laulu ajal näitab karu karude portreesid.)

Kasvataja: - Ja mis sind nii närvi ajas? Imeline laul ja portreed on väga ilusad.

kaisukaru: - Olen väga kurb, sest mul pole oma portreed. Et saata see oma vendadele ja sõpradele.

Kasvataja: - Ära nuta, Karu! Sa oled nii ilus, kohev, karvas, rahune maha.

Oh kutid, mida teha? Kuidas saame Mishkat rõõmustada? Peame teda aitama. Aga kuidas? (Laste vastused.)

A sa oskad joonistada?

Rahune maha, Mishka, ära ole kurb, me aitame sind. Siin, Mishutka, vaata, mul on üks joonistus.

Lähme laudade juurde (Laudadel on kõik vajalik olemas, lapsed lähevad laudadesse.)... - Vaata, Mishka, sul on palju samasuguseid ilusaid jooniseid.

2. Põhiosa.

Täna teeme joonistada mängukaru... Teie laudadel on pildiga lehed karu, Kõik nemad mitmesugused: keegi karu seisab, keegi tantsib, keegi teeb harjutusi. Joonistame Mishkale erinevaid portreesid. Selleks on vaja pruuni värvi ja tutt.

Me värvime Karu ja teeme seda uuel viisil. Et kujutada karu kohev, teeme tööd harjastega pintsel. Pintsel töötab edasi eriti: Ta hüppab üles ja alla. Võtke pintslid oma kätesse ja proovige ilma värvita (näidake, kuidas pintsel toimib(näpunäide tutid peaksid"vaata" lakke).

Hästi tehtud, teete kõike õigesti! Alustame värvimist peast. Vaata, ma korjan värvi. Mis värvi vajame värvimiseks värvi karu? (Pruun.)

Valimine pruun värv- ja ma alustan "torkama" pintsel, kõigepealt mööda kontuuri, lähen ümber kogu kontuuri. Seejärel värvin sama meetodiga kõik üle. karu... Minu tutt hüppab üles-alla. Sellest sai ilus kohev karu. Aga mis ma olen unustanud joonistada? (Silmad, suu, nina.) To joonistada silmad, suu, nina ma võtan peenikeseks pintsel Kastan musta värvi sisse ja värvin otsaga pintslid... Mis tuju mu karul on? (laste vastused "ta naeratab")

Nüüd puhkame veidi ja hakkame tööle. Karu valvake ja tehke meiega.

3. Kehalise kasvatuse minut: "Istus kaks karu...»

4. Laste iseseisev tegevus.

Ja nüüd teete seda joonistage igaüks oma karu... Mida sa võtad karud- naljakas või kurb? Kes abi vajab, tulen ja aitan.

5. Kokkuvõtete tegemine.

Analüüs: (võta mänguasi) Karu, vaata, mitu joonistust sul nüüd oma pildiga on. Lapsed püüdsid sind nii kõvasti aidata. Nüüd saate need kinkida kõigile, keda soovite!

kaisukaru: (Uurib laste joonistusi)- Aitäh, poisid, mulle meeldib see naljakas kaisukaru, ja see on naljakas ja mulle meeldivad need kõik väga ja ma võin need oma vendadele saata! Hurraa! Hüvasti!

Kasvataja: - Aga enne lahkumist mängi meiega (mäng "Clubfoot karu..." või "U Karu metsas...» ).

Täname, et jäite meiega mängima.

kaisukaru: - Mul oli väga lõbus. Ja nüüd on mul aeg metsa minna, Hüvasti! Kuula mu laulu hüvasti.

Venemaal elab pruunkaru

Tal on igal pool vendi

Austraalia väikseim vend

Tema nimi on koaala karu

Ameerikas keskmine vend

Tema nimi on grislikaru.

Ja jäises Tundras

Elab kustutatud vend – valge.

karu "Läheb ära".

Kasvataja: Poisid, te olete kõik suurepärased! Riputame oma joonistused meie näitusele. Ja siis tuleb Mishutka ja võtab need oma sõpradele ja vendadele.











Seotud väljaanded:

Mittetraditsioonilise joonistamise "Rõõmsameelne lumememm" tunni kokkuvõte (näpuga joonistamine, torkimine, mannaga maalimine) Haridusala "Kunstiline - esteetiline areng»Jätkake ümara kujuga esemete joonistamise, maalimise oskuse õpetamist.

TUNNI TULEMUSED KESKMISES RÜHMAS. "Kohvikas kassipoeg". Kõva poolkuiva pintsliga tokk. Kõva pintsliga saate maalida kõigi lastega.

Tahan teile tutvustada ühte oma laste lemmikmängu, me mängime seda mängu väga sageli ja see ei häiri minu vallatuid. See mäng.

Selle mobiilimängu mõtlesime välja koos 4.b klassi õpilastega kehalise kasvatuse tunnis. A. Ušatševi lasteluuletus "Klubijalg-karu.

Välimäng väikelastele "Karujalg" Mängin seda mängu oma lastega, neile meeldib see väga. Mul on karu mask seljas ja korv käes (korvis on seened ja käbi.

Tunni eesmärk:

Õpetada lapsi looma lemmikmänguasja kujutist joonisel, andes edasi osade suhtelist suurust, kuju, asukohta, värvi, jälgides proportsioone;

Jätkake kogu paberilehele suurelt joonistamist;

Harjutus ümmarguste ja ovaalsete kujundite joonistamiseks ja maalimiseks ringjate liigutustega, kontuurist kaugemale minemata;

arendada laste loovust;

Sõnavara laiendamine ja aktiveerimine;

Üles tooma lugupidamine mänguasjadele.

Eeltöö:

Mänguasjade uurimine, komponeerimine kirjeldavad lood nendest kõne arendamise klassiruumis, lugedes A. Barto luuletusi "Mänguasjad", didaktilised mängud, mille eesmärk on esemete ja esemete kuju, suuruse, struktuuri valdamine, mänguasjadega mängimine, nende kuju selgitamine.

Varustus: illustratsioonid, millel on kujutatud naljakas ja kurb karu, mängukaru, albumilehed, värvilised pliiatsid.

Tunni käik:

Kas teile meeldib mänguasjadega mängida? Ütle mulle, kuidas saate nendega mängida?

Kirjutusmasinaga? (kandke, veeretage, laadige, ärge visake)

Nukuga? (pane magama, toita, kammi, vanni ...)

Palliga? (visata, veeretada, püüda...)

Kuubikud? (ehitada maju, sildu, teid ...)

Milliste mänguasjadega meeldib tüdrukutele mängida? Poisid? Milleks on mänguasjad? Kui sa nendega mängid, mis tuju sul on? (laste vastused) Õige. Oled heas tujus, naeratad. Vaadake üksteisele otsa ja naeratage. Ja kui teie mänguasi puruneb, mida te teete? Täpselt nii, sa oled kurb. Näidake, milline on inimene, kui ta on kurb. Vaadake, kuidas teie näoilme on muutunud. Vaata pilti ja ütle, milline pilt on kurb karu ja milline pilt on naljakas.

(Laste tähelepanu juhtimiseks, et keegi peidab end puu all)

Kes teie arvates seal on? Arva ära mõistatus:

Kus ta elab? Kõige tavalisem, kõige tõelisem.

Ta kõnnib seal, magab seal, kasvatab seal oma lapsi.

Armastab pirne, armastab mett, on maiasmokka maine.

Kuid üle kõige armastab ta sügavat pikka und.

See heidab sügisel pikali, tõuseb alles kevade saabudes.

(Karu)

Pärast seda, kui lapsed on mõistatuse ära arvanud, näidatakse mänguasja.

Meile tuli külla karupoeg, kes on millegipärast väga kurb. Uurime tema käest, miks ta selline on. Selgub, et ta kaotas oma sõbrad ja nüüd on ta väga kurb ja üksildane. Kuidas me saame teda rõõmustada? Peame aitama tal sõpru leida. Aga kuidas?

(laste vastused)

Kas sa oskad joonistada?

Rahunege Mishutka ja ärge kurvastage, me aitame teil leida sõpru, joonistada nad sama ilusaks kui sina.

Aga enne kui joonistama hakkame, puhkame veidi.

Phys. Oota hetk.

Siin on suur püramiid (ulatuge üles)

Ja rõõmsalt helisev pall (hüppab paigal)

Pehme kaisukaru (astub paigale, jala välisküljel)

Kõik elavad suures kastis (näidake suurt ruutu)

Aga kui ma magama lähen (käed põse all, silmad kinni)

Kõik hakkavad mängima (et kujutama mis tahes liikumist)

Heidame pilgu Mishutkale. Ütle mulle, millised karu kehaosad on suurimad, mis kujuga on ta pea, torso, käpad, kõrvad (laste vastused). Selleks, et karu näeks välja nagu tõeline, peate joonistama suurelt. Poisid, joonistame kõigepealt õhku ovaali, harjutame (ümardamine, pikk külg, jälle ümar külg ja jälle pikk külg) Hästi tehtud, hakkame mänguasja joonistama, kuid enne seda peame oma sõrmed soojendama.

Sõrmemäng:

Sõrmed mängisid peitust ja eemaldasid pead.

Nii eemaldati pead.

Nüüd joonistate kõik oma kaisukarud.

Mis te arvate, kust me joonistama hakkame? Kõigepealt joonista karu suurim osa – torso.Mis on torso kuju?(Ovaalne). Kus see asub? (paberitüki keskel, et kõik tükid ära mahuksid; joonisel näidatud) Mis on torso väiksem osa? (pea) Mis kujuga on pea? (ümmargune) Kus see asub? (keha peal) Joonistage pähe väikesed kõrvad. Nüüd joonistame ovaalsed jalad – 2 üleval, 2 all (näidatud). Nüüd värvime karu. Ärge unustage joonistada Mishkale musta nina ja selgete ümarate silmadega nägu. Proovige edastada Mishka meeleolu: rõõmus või kurb.

Lapsed täidavad ülesannet, juhivad veel kord laste tähelepanu karu keha struktuurile, eriti selle värvile, et jälgida laste kehahoiakut.

Tunni lõpus - kõik näituse joonistused.

Karu, vaata, kui palju sõpru sul nüüd on! Lapsed püüdsid sind väga aidata, nüüd ei ole sa enam kurb.

Aitäh, poisid, kes aitasid väikest karu. Kas sulle meeldis see? Kumb joonistus sulle rohkem meeldis? Olete täna kõik suurepärased, olete ülesandega hakkama saanud. Aga karul on aeg metsa minna, aga enne mängib ta meiega (mäng "Clubfoot Bear"), karu jätab hüvasti, lahkub.