Nod abstraktne joonistamiseks teema sügiskask. Sügismaastiku etapiviisiline joonistamine vanema ettevalmistusrühma lastele

GBOU internaatkool nr 2

Kaunite kunstide tunni sisukokkuvõte: "Sügisene kask".

Koostanud: õpetaja Põhikool

Maidankina Inna Viktorovna

g.o. Žigulevsk

2017-2018 õppeaasta

/september/

Tunni teema: "Sügisene kask".
Eesmärgid: laiendada laste ideid sügise iseloomulike tunnuste kohta; õppida neid loodusest leidma; kinnistada ideid sügisel toimuvate muutuste kohta taimede elus; jätkake teatud tüüpi puude eristamise õppimist; kasvatada tunnetuslikku huvi, hoolikat ja esteetilist suhtumist loodusesse, tundlikkust sügismaastiku ilu tajumise suhtes; rikastada laste muljeid ja kujundada kuulates muusikalist maitset muusikateosed; harida kujutlusvõimet, tähelepanu ja mälu, sõbralik suhtumine kaaslastele soov koos mängida; arendada käte peenmotoorikat; õppida edasi andma sügismaastiku ilu mittetraditsiooniline tehnika joonistamine.

Ülesanded.

Laiendage laste teadmisi puudest.
. Õpetada lapsi joonisel puu struktuuri õigesti edasi andma.
. Õpetage lastele ebatavalisi joonistamisvõtteid.
. Arendage laste kõnet ja sõnavara.
. Arendada laste fantaasiat, kujutlusvõimet.
. Arendada laste suhtlemisoskusi.
. Tutvustage lastele kunstimaailma.
. Kasvatage armastust looduse vastu.
eeltööd.
. Rääkige meie piirkonna puudest.
. Illustratsioonide, entsüklopeediate uurimine ja puude teemaliste luuletuste päheõppimine.
. Töö eessõnade, omadussõnadega, nimisõna muutmine kiinduvaks.
. Puu joonistamine klassiruumis visuaalne tegevus ja iseseisvas kunstilises tegevuses.
Varustus: tunni multimeedia esitlus, puude illustratsioonid, mälukaardid, must papp, kriit, pulgad, guaššvärv, habemeajamisvaht, veepurgid, vahtkumm riiulil, salvrätikud.

Sündmuse edenemine.

ma. Aja organiseerimine.

Kõlab nagu sügisene laul.(slaid 2)

Tähelepanu! Tähelepanu!
Kallid külalised, lapsed.
Imed tulevad
Siin saab olema huvitav!
Ma vaatan teid kõiki
Jah, ma kutsun teid!
Sa kerid kõik oma vuntsidele,
Kuulake ja pidage meeles!
Ära ole kurb, naerata!
Ja asuge teele!

Õpetaja: Poisid, täna läheme ühele külla muinasjutu kangelane. Ja kellele, proovite nüüd arvata. Kunagi sündis ühel planeedil ebatavaline beebi, kes kogemata meie planeedile sattus. (slaid 3)

****************

Ta on lilla
Viipas rõõmsalt käega.
Ta langes meie juurde Kuult -
Nad teavad, et armastavad lapsi.
(Luntik)

Õpetaja: See on õige, poisid, see on Luntik. Ta asus metsa elama. Kui kaua ta metsas elas, kuidas ühel päikesepaistelisel hommikul ärkas ja üllatus. Mets tema ees on nagu maalitud torn: lilla, kuldne, karmiinpunane. Kogu mets on täielikult muutunud. See sai särav, elegantne, värviline, üllatavalt ilus. Ja kes oli metsas boss, aitame nüüd oma Luntiku ära arvata, kui mõistatame ära. (slaid 4-5)

Siin on kunstnik, seega kunstnik,
Ta kullas kõik metsad,
Seda värvi ei pesnud ka kõige tugevam vihm

Palun lahenda mõistatus

Kes see kunstnik on?

(sügis)

Õpetaja: Meie Luntik on veel väga väike ega tea aastaaegadest midagi, mis on sügis. Nii et räägime talle, mis on sügis.

Lapsed loevad luuletusi kasutades mälukaarte. (slaid 6-7)

***********

Sügis tuleb
Meie pargis
Annab sügise
Kingitused kõigile:
Punased helmed -
pihlakas,
Roosa põll -
haab,
Vihmavari kollane -
paplid,
Viljad sügis
Annab meile.

****************
Sügis, sügis tuleb meile
Mida sügis meile toob?
värvilised lehed,
metsa marjad,
Köögiviljad õhtusöögiks
Taevas palju pilvi.

Õpetaja: Sügises metsas jalutades kuulis meie Luntik ühel päeval üht meloodiat ega oska arvata, mis puust see laul räägib. Aitame teda ja räägime talle sellest puust. Aga kõigepealt kuulame killukest sellest laulust. (slaid 8) (tagurpidi rada “Põllu peal oli kask”)

*******************

Valged kased on lahustunud,
Valge kask langetas oma oksad.
Punutise kollased lehed kaunistavad,
Ja vaikselt maapinnale kukkuda.

A. Kulagi

Õpetaja: Armusin meie kasepuusse ja meie kosmosekülalisse. Aga ta ei tea sellest puust midagi. Kutsume ta oma klubisse "Ma tahan kõike teada." (slaid 9)

Mäng "Võlukepp"(vitsake antakse ringis ringi ja lapsed räägivad, mida nad kasest teavad)

Kask on Venemaa sümbol.

Kasel on valge tüvi.

Kask ravib inimesi.

Kask annab kasemahla.

Kasel on viljad – kassikassid

Kask kaetud kasega

Õpetaja: Kask on helde ja lahke puu, see toob kasu. Meenutagem, kui kasulik on kask. (slaid 10-16)

Laste vastused:

Neerutee ravib paljusid haigusi.

Kasehari vannis peletab haigused.

Mune värviti kaselehtedega.

Kasemahl parandab tervist.

Kasemets annab jõudu ja energiat jne.

Kasetüvi on kaetud kasetohaga, millest valmistati nõusid, punuti puust kingi, korve, tehti puusärke ja nukke.

Külaonni valgustas kasetõrvik. Tema valguses inimesed pikalt talveõhtud aega maha jätnud.

Õpetaja: Kuri haldjas sai sellest imepuust teada ja võlus meie puu ära. Luntik pahandas, et ta ei saa enam kase ilu imetleda. Aitame teda ja joonistame oma vene kaunitari. (slaid 17)

Õpetaja: Enne kui hakkame joonistama, vaatame üle kõik, mida me puu struktuuri kohta teame. (slaid 19)

Õpetaja: Nimetage puu osad?
Laste vastused (puul on juured, tüvi, oksad, võra, lehed)
Õpetaja: Mille poolest erineb kask teistest puudest?
Laste vastused (kasel on valge kaardus mustade laikudega tüvi, oksad painduvad põhja.)
Õpetaja: Kuidas alustada puu joonistamist?
Laste vastused (puu tuleb tõmmata tüve tipust)
Õpetaja:Õige, oksad kasvavad tüvest, mitte sellest eraldi.
Puutüve kriidiga tahvlile joonistamise demonstreerimine.

Võimlemine silmadele.(õpetaja näidatud pildi järgi)

Köögiviljad

Eesel kõnnib valib

Ta ei tea, mida esimesena süüa.

Ploom küpses üleval

Ja allpool kasvavad nõgesed,

Vasakul - peet, paremal - roots,

Vasak - kõrvits, parem - jõhvikas,

All on värske rohi,

Ülal - mahlased pealsed.

Ei saanud midagi valida

Ja ilma jõuta kukkus maapinnale.

Ringi oma silmad.

Järgige üles liikuva noole silmi

Järgige liikuva allanoole silmi

Silmad järgivad liikuvat noolt vasakule, seejärel paremale

Järgige liikuva noole silmi alla.

Silmad järgivad liikuvat noolt üles

Sulge oma silmad

Seejärel vilgutage 10 korda (korrake 2 korda)

Muusika on rahulik muusika lõõgastumiseks.

Laste ees on laudadel kriit ja must paber. Õpetaja selgitab, et nad värvivad puu võra ebatavaliselt: habemeajamisvahu ja kollase guaššvärviga.
Krooni joonise näitamine ebatavalisel viisil tahvlil (joonistuspaberi leht).
Lauatöö
1. Lapsed joonistavad mustale papile kriidiga kasetüve, ülalt alla.

2. Joonista lihtsa pliiatsiga mustad täpid.
3. Taldrikul segatakse habemeajamisvaht kollase guaššiga.
4. Lapsed võtavad vahupalliga pulga, kastavad selle saadud segusse ja kleepides joonistatakse lehti.

Õpetaja: Meie õppetund on lõppenud. Täname Luntikut huvitava kohtumise eest! Ta on teile kingituse valmistanud. Ta tahab meie maal näidata hämmastavaid puid, mis kasvavad kaugetes riikides. (slaid 18-23)
Peegeldus.Õpetaja kutsub lapsi kaunistama kaske sügislehtedega. Kellele tund meeldis ja ta oli huvitatud kuldse lehe riputamisest. Ja kes on igav ja kogenud raskusi - pruun lina. Tunni kokkuvõte (slaid 24).




GCD kokkuvõte visuaalsest tegevusest "Sügisene kask"

Sihtmärk: Laiendada laste ideid kase kuvandi kohta luules, muusikas, kunstis, laste kujutavas kunstis.

Tarkvaraülesanded.

Hariv: õppige joonisel edasi andma omadused kask (valge tüvi mustade laikudega, õhukesed kumerad oksad, hele võra), sügisene lehevärv; kinnistada oskusi joonistada pintsli otsaga õhukesi kumeraid jooni.

Arendamine: arendage sujuvaid jooni, visuaalset tähelepanu, visuaalset mälu.

Kasvatamine: kasvatada täpsust, visadust, aeglust, kasvatada armastust oma sünnipärase loomuse vastu.

Eelmine töö: Kunstnike sügisteemaliste maalide reproduktsioonide uurimine, nende toomine joonistusnurka. Sügise kase vaatlus.

Tunni materjal:

Akvarellvärvid;

albumileht

Klaasid veega

Plastiliin

Maalide reproduktsioonid: I. Levitan "Kasetu", " Kuldne sügis”, I. E Grabar “Veebruari taevasinine”.

Viitejoonis-skeem;

Helisalvestis “Põllu peal oli kask”, “Helmakarvaline kask ajas punutised laiali”.

Sissejuhatus

Koolitaja: Poisid, täna on meil külalised. Ütleme neile tere ja soojendame neid oma naeratusega. Ja mis meid veel soojendab ja tuju parandab? (Püha.)

Kasvataja: Kujutame ette, et meie käed on päikesekiired, puudutame üksteist ja anname oma sõpradele soojust.

Organisatsioonimoment: Motivatsioon.

Poisid, keegi viskas meid aknast välja

Vaata kirja

Võib-olla on see päikesekiir

Mis meie nägu kõditab

Võib-olla on see varblane

Kas lendas maha?

Kas soovite teada, kes meile kirja kirjutas?

"Tere kutid!

Tere kutid! Meie Kunstiakadeemias on peagi kavas joonistuste näitus. Kutsume teid meie näitusest osa võtma.

Lugupidamisega kunstnik "Kistochkin"

Kas soovite näitusel osaleda? (laste vastused)

Aga mida me joonistame, pakub kunstnik "Kistochkin" meile mõistatuse ära arvamiseks.

kleepuvad pungad,

rohelised lehed,

Valge koorega

See on mäe all.

Lapsed: Kask.

hooldaja: Ja kuidas sa arvasid, et see on kask?

Lapsed: Tal on valge koor (valge tüvi).

Koolitaja:
- Poisid, kus ma saan kaske näha?
Laste vastused:(metsas, lagendikul, maja lähedal).
Koolitaja:
- Kuidas nimetatakse metsa, kus kasvavad ainult kased.
Laste vastused:(Kasesalu).

Koolitaja: Kask- Venemaa looduse ilu sümbol, Venemaa sümbol. Nad armastavad kaske väga ja kutsuvad seda "Vene iluduseks", Venemaad on pikka aega kutsutud kasepiirkonnaks. Kask on kaitsekiht puu. See kaitseb vee ja kahjulike inimmõjude eest. Valges koores on mustad kriipsud. Neid kutsutakse läätsedeks, nende kaudu hingab kask.

Koolitaja: Poisid, kas teate, mida nad kasest valmistavad ja kuidas see inimesele kasulik on?

1. Iidsetel aegadel kirjutati koorele, see asendas paberit.

2. Sõja-aastatel küpsetati koorest leiba.

3. Kasetohust valmistati kotte, jooginõusid, puust kingi, korve ja tueskasid marjade ja seente jaoks, puusärki, puusärke (toodete väljapanek).

4. Luudad tehakse okstest, vineerist, mööblist, vastupidavad suusad puidust.

5. Kasepuidust saadakse meditsiinilist aktiivsütt ja tõrva. Nad kasutavad ka kaseseent – ​​chagat.

6. Kaseluudad annavad energiat, lisavad jõudu ja tervist.

5. Kasemetsas kasvab seeneajal puravikke ja kui on ka mände, võib kohata terveid kukeseente perekondi.

6. Noortest lehtedest keedetakse teed, see on ravim.

7. Lihavõttepühade puhul värvitakse mune kaselehtedega.

8. Tõrvaseep aitab nahahaiguste korral.

Kaske lauldakse luules, muusikas, maalis.

Luuletus:

See muutus järsku kaks korda heledamaks,

Õu päikese käes

See kleit on kuldne

Kase juures õlgadel.

(Jevgenia Trutneva)

Luuletus:

Valge kask

minu akna all

lumega kaetud,

Täpselt hõbedane.

kohevatel okstel

lumepiir

Pintslid õitsesid

Valged narmad…

(S. Yesenin)

Koolitaja: Paljud kunstnikud kujutasid oma lõuendil kaske. Piltide näitamine.

· I. Levitan, "Kuldne sügis", "Kasetu".

I. Grabar "Veebruari sinine",

Koolitaja: Andkem kasele ilus sõna või võrrelgem millegi ilusaga. Mis see on, meie kask?

Lapsed: Valgetünniline, lokkis, sale, painduv, vene, kuldne, kevadine, hõbedane, smaragd, lumine, kurb, kask nagu tüdruk.

Kehalise kasvatuse minut : "Berezka".
Istutasime kase, (sirguge)
Valasime selle peale vett (painutage käed õlgadele, peopesad ettepoole)
Ja kask on kasvanud (tõmmake käed üles)
Tõstnud oksad päikese poole
Ja siis ta kallutas neid (käed alla, selg sirge)
Ja ta tänas poisse (noogutab peaga).

Koolitaja: Täna saime palju teada meie vene ilu kohta, mida luuletajad laulavad luuletustes, kunstnikud maalides, muusikas. Nüüd joonistame oma kase.

Põhiosa

Selgitus ja samaaegne kuva:

Koolitaja: Tuletagem meelde, kuidas me puud joonistama hakkame?

Lapsed: Alustame pagasiruumist joonistamist.

Koolitaja: Kuidas joonistada puutüve?

Lapsed: hakkame joonistama puutüve ülalt alla.

Koolitaja: Räägi mulle, mille poolest erineb kask teistest puudest?

Lapsed: Tüvi on valge, mustade laikudega.

Kasvataja: Vaata, kasetüvi on peenike. Pagasiruum on tõmmatud ülalt alla kahe joonega, see ei ole ülalt ühendatud. Joonistage pintsli otsaga mustad täpid.

Ja millised kaseoksad on sirged või kõverad?

Lapsed: Kase oksad on kõverad.

Koolitaja: Kaseoksad on peenikesed, nutavad ... Vaata, kuidas me kõveraid oksi joonistame. Pagasiruumist üles, ringi ja alla. Joonistame ka pintsli otsaga jne.

Täiendage põhioksi lühikeste külgharudega.

Sõrmede võimlemine

Üks kaks kolm neli viis,

Kogume lehti.

kaselehed,

pihlaka lehed,

papli lehed,

haavalehed,

Kogume tammelehti,

Toome emale sügisese kimbu.

Koolitaja: Meie sõrmed puhkasid ja jätkame loomist.

Kuna joonistame “sügisest” kaske, pole meil piisavalt lehtede langemist. Selleks on meie laudadel kolme värvi plastiliin (kollane, oranž), selleks, et lehti saaksime, tuleb näpuga näpistada väikseid plastiliinitükke ja kaunistada oma kasepuu langenud lehtedega.

Lõpuosa

Vaata vaid, kui ilus! Olete loonud nii ilusad kroonid, maalinud ebatavalisi kaskesid. Kask on väga ilus väärtuslik puu, seega peame teda kaitsma ja hoolitsema.

· Kuidas saame aidata oma kaunist kaske päästa? Laste vastused.

  • Mida uut sa täna õppisid? laste vastused.
  • Mida sa veel teada tahaksid? Laste vastused.

Iga päev näen

Aknast kask

Ja lähedasemat sõbrannat pole

Armsam kui tema!

Riigieelarve Selts haridusasutus Moskva linna "Gümnaasium nr 1519"
Laste õpetamise avatud õppetunni kokkuvõte koolieelne vanus joonistamine
Koostas ja viis läbi: õpetaja Samoškina Elena Gennadievna Moskva 2014.a
Eelkooliealiste laste joonistamise õpetamise õppetunni kokkuvõte
Mitmetes uuringutes, mis on pühendatud vaimse alaarenguga laste arengutunnuste uurimisele, on täheldatud spetsiifilisi arengutunnuseid, mis raskendavad visuaalse tegevuse kujundamist.
Sellist rikkumist iseloomustab mahajäämus emotsionaal-tahtliku sfääri, kõrgemate vaimsete funktsioonide, motoorsfääri arengus, lapse teadmiste ja ideede vähenemine ümbritseva maailma kohta.
Nende funktsioonide hulgas on järgmised:
gnostiliste protsesside kvalitatiivne ja dünaamiline originaalsus (sensoorse teabe vastuvõtmise ja töötlemise viivitus) ning visuaal-ruumilise funktsiooni väheareng;
mõned psühhomotoorse arengu tunnused (impulsiivsus, emotsionaalne ebastabiilsus, suurenenud väsimus ja kurnatus);
sensoorse integratsiooni ja koordinatsiooni puudumine raskendab objektide äratundmist ja joonise üksikute detailide ühendamist üheks semantiliseks kujutiseks;
mahajäämus motoorses arengus lihastoonuse probleemide, vormimata liikumistehnika, motoorsete omaduste puudumise, tahtlike liigutuste reguleerimise häirete tõttu; lühi- ja pikaajalise mälu mahu vähenemine;
suvalise sfääri puudused (raskused keskendumisel, tähelepanu ümberlülitamisel, ülesande hoidmisel, mudeli ja juhiste järgi töötamisel);
üldine tegevusmotivatsiooni langus.
Arvestades ülaltoodud vaimse alaarenguga laste arengu tunnuseid, saab selgeks, et see töö peaks olema üles ehitatud paranduspedagoogika meetodeid kasutades ja olema eesmärgipärane. Vaimse alaarenguga laste õpetamise oluline tunnus on integreeritud lähenemisviis, mis peaks hõlmama mitmeid valdkondi:
- lapse diagnostiline uurimine rühma sisenemisel, et teha kindlaks tema arengu tunnused, selgitada välja tema stardivõimed ja määrata häirete struktuurile sobivad õppimistingimused;
tagasiside loomine õpilase perega lapsega konsulteerimiseks ja täiendavate andmete kogumiseks;
suhtlemine neuropatoloogiga (psühho-neuroloog), et jälgida tervislikku seisundit;
klasside ülesehitamine kombineeritud põhimõttel selliselt, et ühe õppetunni raames lahendatakse mitmeid eriilmelisi arendus-, kasvatus- ja koolitusülesandeid;
diferentseeritud koolituste läbiviimine, eelnev individuaalne abistamine enne rühmatundide läbiviimist, abistamise diferentseerimine rühmas;
koolituse ülesehitamine kontsentrilise põhimõtte järgi;
mängumotivatsiooni kasutamine kõikides tundides;
psühhofüüsilise koormuse kontroll nii intensiivsuse ja kestuse osas kui ka ülesande esitamise järjestuses (intellektuaalne ja motoorne koormus, faasid aktiivne töö ja lõõgastus).
Koolieelses eas vaimse alaarenguga laste õpetamisel on oluline arvestada nende vanust ja eripärasid, juhtroll õppetöös peaks kuuluma õpetajale.
Teema "Sügisene kask"
(ettevalmistusrühm)
Programmi eesmärgid: jätkake lastele loo sisu mõistmise õpetamist. Arendada lastes tähelepanu ja tähelepanelikkust. Aktiveerige laste kõne kujundlike väljendite, võrdluste abil. Küsimus-vastus kõnevormi oskuse harjutamine. Harjutage stressi leevendamiseks, lõõgastumiseks. Haridustöö. Õpetada joonisel edasi andma kasele iseloomulikke jooni (mustade laikudega valge tüvi, peenikesed kõverad oksad, hele võra), lehestiku sügisvärvi; õpetada õigeid toimimisviise poolkuiva kõva pintsliga kasetüvele kasetüvele mustade laikude kujutamiseks vertikaaljoonte joonistamisel; kinnistada pintsli otsaga õhukeste kõverate joonte joonistamise oskusi; mõistatuste, illustratsioonide, joonistuste kaudu kujundada laste kujutluses valgetüvelise peenikese kase kujutlus.
Materjal. Õpetajal on kaske kujutav illustratsioon, paberileht üksikute pildimeetodite näitamiseks, kaks pintslit - pehme ja kõva, värvid. Lastele küllastunud värvi sinine paber pikliku ristküliku kujul, täiendavad valged paberilehed peente joonte joonistamiseks ja erinevaid viise töötage kõva harjaga; pintslid on pehmed ja harjastega, guaššvärvid.
Kursuse edenemine. Õpetaja riputab lastele illustratsiooni, mis kujutab seljaga kaske, ütleb: „Sellel pildil on puu, mille me joonistame. Kuid me kaalume seda pärast seda, kui olete selle kohta kaks mõistatust ära arvanud.
Vene kaunitar seisab heinamaal
Rohelises pluusis, valges sundressis.
Kui lapsed vastusele nime panevad, küsib ta: „Mis on selle mõistatuse kase nimi? Miks teda nimetatakse vene kaunitariks? Mida nimetatakse kaske roheliseks pluusiks? Mis on valge sundress? Nüüd kuulake teist mõistatust:
Alena seisab: roheline sall,
Õhuke kemps, valge sundress.
Selles mõistatuses on märgitud veel üks kase märk - “õhuke laager”. Mida teie arvates nende sõnadega mõeldakse? (Peen, kõrge tüvi.) Ja mis ilus neiupõlvenimi on kask selles mõistatuses? Miks võrreldakse kaske mõistatustes, luuletustes, lauludes sageli saleda, õrna tüdrukuga?
Õpetaja näitab kaske kujutavat illustratsiooni, esitab küsimuse: "Millist kaske kunstnik kujutas?" Loetlege koos lastega kõik märgid, mida nad oma joonistustes kajastavad: valge läbipaistev mustade laikudega tüvi, õhukesed kumerad oksad, poolläbipaistev kroon koltunud lehtedega. Ta ütleb: „Täna joonistad sa sügisese kase sellisena, nagu luuletaja seda oma mõistatusluuletuses kujutas, nii nagu sa seda jalutuskäigul nägid. Ja selleks, et see välja tuleks, peate kõigepealt õppima, kuidas kujutada mõnda selle osa valgel paberilehel. Alustuseks joonistame õhukesed, painduvad, kumerad oksad, mis on eri suundades kallutatud.
Õpetaja näitab ja selgitab, kuidas kase lähedale oksi joonistada: "Nagu teistel puudel, kasvavad oksad tüvest ülespoole, kuid siis sujuvalt ringi ja lähevad alla." Soovitab tõmmata pehme harja otsaga mitu oksa paremale ja vasakule kallutatud. Harjutust saab teha sõnadega "üles, ja ringi ja alla" (hääldatakse tõmmatult).
Seejärel harjutab õpetaja kõva pintsliga vertikaalset tõmmet tehes lapsi lehestiku kujundis. Kõigepealt näitab ta, kuidas korjata veidi rohelist ja kollast värvi, eemaldada ajalehepaberil üleliigne ja kiiresti pintslit vertikaalselt paberile hoides värvida lehestikku nii, et tõmmete vahed paistaksid. Järgmine harjutus aitab lastel omandada joonistamise kunsti poolkuiva kõva pintslitõmmetega, mis kujutavad laike kasetüvel.
Pakub veelkord vaadata kaske kujutavat illustratsiooni ja hakata joonistama. Joonistamise käigus meenutab see vajadusel tüve kujutamise võtteid, alustades tööd pintsli otsaga ja langetades seda järk-järgult tasasele asendile. Küsib okste pikkuse kohta puu otsas ja all. Kase lehestiku värvus varasügisel võib olla osaliselt kollane. Juhib laste tähelepanu kase võra piirjoontele.
Õpetaja julgustab lapsi joonistustele huvitavaid täiendusi tegema. Ta küsib, kas kase all on võimalik kujutada tõmmetega muru kõva pintsliga.
Kõne lõpus julgustab õpetaja kõiki töid tegema ja teeb veel ühe mõistatuse kase kohta ning pakub välja piltide hulgast kirjelduseks sobivaima:
Valges sundressis seisid nad lagendikul.
Tihased lendasid, istusid patside otsas.
Ta küsib, millisele kasele on patsid tõmmatud – pikad rippuvad oksad. Seejärel kaalutakse veel mitut joonist, et "leida kask, mida saab võrrelda sihvaka vene kaunitariga". Õpetaja märgib joonised üles huvitavate täiendustega, mis rikastavad nende sisu.
Lõõgastusharjutus.
a) "rusikad"
b) "pumbake õhupall täis"
c) "Maagiline unistus"

Nina Kharenko
Joonistamise õppetund sisse ettevalmistav rühm"Sügisene kask"

Teema ettevalmistusrühmas joonistamine: “Sügis

sügisene kask.

Õppige joonisel edasi andma kasele iseloomulikke jooni,

lehestiku sügisvärv,

õpetada tegevusi poolkuiva kõva pintsliga kui joonistamine horisontaalsed löögid pagasiruumil;

oskusi kinnistada joonistamineõhukeste kõverate joonte pintsli ots,

kõva harjaga lehestiku meetod "torkama".

Arendage fantaasiat ja kujutlusvõimet.

kase joonistus (näidisõpetaja)

pehmed pintslid nr 3, kõvad pintslid nr 2, nr 5.

Kunstnike maalide reproduktsioonide uurimine umbes sügis.

Vaatamine sügisene kask (jalutuskäigul)

- See pilt näitab puud, mis me täna oleme joonistada, aga algusest peale mõistatan selle puu kohta mõistatuse

Vene kaunitar seisab heinamaal

Rohelises pluusis, valge päikesekleidiga.

- Mis on mõistatuse nimi kask?

Miks teda nimetatakse vene kaunitariks?

Mis sul on kased mida kutsutakse roheliseks pluusiks?

- Aga valge sundress?

Mõistatused räägivad suvest kask ja me joonistame sügisene kask.

Mis värvi need muutuvad kaselehed sügisel?

Õpetaja näitab järjestust joonistamine:

2. Kriipsud pagasiruumil.

4 Krooni meetod "torkama".

Siin on raiesmik ja ümberringi

Ringi rivistatud kased

Laia liigutusega sirutage käed külgedele.

Kase võrad kahisevad,

Tuuled nende lehestikus sumisevad

Tõstke oma käed üles ja raputage neid küljelt küljele.

Pealsed on alla painutatud

Ja kiigutage neid, kiigutage neid

Kummardus ettepoole, raputage keha küljelt küljele.




OOD-i kokkuvõte vildist aplikatsioonielementidega joonistamise kohta 4-5-aastastele lastele "Sügispilt" Vallaeelarveline koolieelne õppeasutus " Lasteaed nr 25 "Baškortostani Vabariigi Salavati linnaosa.

Tootlikkuse kokkuvõte haridustegevus süžeejoonistamisel vanemas rühmas "Sügisjutt" Eesmärk: laste kunstiliste ja loominguliste võimete arendamine süžeejoonistuste tegemisel lehtedega trükkimise tehnikas. Ülesanded:.

Keskmise rühma joonistamistunni kokkuvõte teemal "Sügisoks" Lastele mõeldud joonistustunni "Sügisoks" kokkuvõte keskmine rühm Olesja Anatoljevna Orel Joonistustunni “Sügisharu” kokkuvõte.

GCD plastiliiniga joonistamisest "Sügiskask" vanemas rühmas PLASTILIINIGA JOONISTAMINE (vanem rühm) TEEMA: "Sügiskask" Eesmärk: kujundada lastes huvi plastiliiniga töötamise vastu - plastilineograafia.

Kooliks ettevalmistava joonistusrühma avatud tund lastele “Õunaoks” Kooliks ettevalmistava joonistusrühma avatud tund lastele “Õunaoks” Eesmärk: luua tingimused kujutava kunsti arenguks.

Modelleerimiselementidega joonistamise avatud tund ettevalmistusrühmas "Päikesevitamiinid" Modelleerimiselementidega joonistamise avatud tund ettevalmistusrühmas "Imedemaa" "Päikesevitamiinid". Valmistatud ja teostatud.

Valge kase söe joonistamise tunni kokkuvõte Eesmärk: kujundada lastes võime väljendada ümbritseva maailma taju, kasutades erinevaid kunstilisi materjale. Ülesanded: 1. Jätka.

Joonistustund muinasjutu "Küürakas hobune" ettevalmistusrühmas Programmi sisu: Õpetada lapsi iseseisvalt valima kujutamiseks episoode tuttavast muinasjutust, et saavutada nende täielikum väljendus.

Joonistamistund ettevalmistusrühmas "Võidupüha" Joonistamise tund ettevalmistusrühmas "Võidupüha" Eesmärk: Edendada eelkooliealiste laste isamaaliste tunnete kujunemist.

Tunnid ettevalmistusrühmas "Sügisviktoriin" Ettevalmistusrühma "Sügisviktoriin" klassid Läbiviimise vorm: Kognitiivne viktoriin Haridusvaldkondade lõimimine:.

Konspekt joonistamisest ettevalmistusrühmas Valge kask
teemakohase joonistamistunni (ettevalmistusrühma) konspekt

Pideva õppetegevuse kokkuvõte

haridusvaldkonnas "Kunstiline ja esteetiline areng"

Maalimine

vanema koolieelse vanuse rühmas (6-7 aastat)

Teema:"Valge kask"

Eelvaade:

Pideva õppetegevuse kokkuvõte

haridusvaldkonnas "Kunstiline ja esteetiline areng"

vanema koolieelse vanuse rühmas (6-7 aastat)

Teema: "Valge kask"

Eesmärk: mõistatuste, muusika, luuletuste, maalide kaudu kujundada valgetüvelise kaunitari kase kujutis; õppida joonisel edasi andma kasele iseloomulikke jooni.

Haridusvaldkondade integreerimine: kognitiivne areng, kunstiline ja esteetiline areng, kõne areng, füüsiline areng.

- kujundada kevadise kase joonistamise oskust vahaküünaldega (mustade laikudega valge tüvi, peenikesed kumerad oksad, kevadine lehestiku värvimine);

- jätkake lehestiku kujutamisel poolkuiva kõva pintsliga joonistamise võime kujundamist.

- arendada esteetilist taju;

- jätkata laste kaunite kunstide arendamist.

- arendada armastust looduse vastu kodumaa.

Ühistegevuse korraldamise vormid: partnerlusorganisatsioon, individuaalne ja frontaalne.

GCD materjalid: akvarellid; harjastega pintslid ja pehmest vahast küünlad; tassid vett, maalide reproduktsioonide esitlus: I. Levitan "Kasetu", V. N. Bakšejev "Sinine allikas", I. E Grabar "Talvemaastik", I. Levitan "Oktoober"; võrdlusjoonis-skeem; helisalvestus n. n "Põllu peal oli kask."

Lapsed istuvad poolringis.

Keegi viskas meile aknast sisse

Võib-olla on see päikesekiir

Mis meie nägu kõditab

Võib-olla on see varblane

Kas soovite teada, kes meile kirja kirjutas?

Peagi toimub meie Kunstiakadeemias joonistuste näitus. Kutsume teid meie näitusest osa võtma.

Lugupidamisega kunstnik Kistochkin"

Kas soovite näitusel osaleda?

Siis vaata ja kuula hoolega!

Siin ekraanil on puu, mida Venemaal eriti austatakse ja mille me täna joonistame, kuid enne kui ma seda teile näitan, arvake ära mõistatus. Siin kuulake:

Heinamaal seistes

Rohelises pluusis

- Mis on mõistatuses oleva kase nimi?

- Mida nimetatakse kaske roheliseks pluusiks?

- Aga valge sundress?

– Kask on Venemaa sümbol. Venemaad on pikka aega kutsutud kasemaaks. Kask on helde ja lahke puu. Inimesed on juba ammu teadnud selle puu väärtust, armastanud kaske selle ilu ja selle kasulike omaduste pärast.

Kask on Venemaal endiselt väga armastatud ja seda nimetatakse "Vene kaunitariks". Kuigi see habras väliselt puu kasvab Põhja-Ameerikas, Jaapanis, Hiinas ja paljudes teistes riikides. kask juhtub erinevad tüübid, isegi punase koorega (kasvab Jaapanis). Aga kõige ilusam kask on meie valge vene kaunitar. Seetõttu pühendasid paljud luuletajad oma teosed vene kasele - ilu ja puhtuse sümbolile.

Ma armastan vene kaske

Kas helge või kurb

Valges sarafanis

Taskutes taskurätikud

Kaunite klambritega

Roheliste kõrvarõngastega.

Ma armastan teda elegantselt

Selge, kihav.

Ma armastan vene kaske.

Kuidas kirjeldab poeet kaske?

- Kasele ei pühenda oma luuletusi mitte ainult luuletajad, vaid ka kunstnikud armastavad kaske oma maalidel kujutada. Poisid, vaatame, kuidas nad kujutavad kaske erinev aeg aasta.

Enne sind on reproduktsioon I. Levitanist "Oktoober"

– Kuidas sa arvasid?

- Ja mis aastaaeg on sellel I. E Grabari "Talvemaastikul" reproduktsioonil?

Milliseid puid tunned ära?

Millega on kaseoksad talvel kaetud?

- Ja nüüd vaadake järgmist V. N. Bakšejevi reproduktsiooni "Sinine kevad".

- Ja siin, mis aastaajal on kujutatud kaske?

- Kui lihtne on kaske teistest puudest eristada?

- Enne sind on reproduktsioon I. Levitanist "Birch Grove"

- Mis aastaajal kujutas kunstnik kaske?

– Kuidas sa arvasid?

- Kasesaluks kutsutakse kohta, kus kasvab palju kaske, nii nimetas kunstnik oma maali.

- Joonistame kevadriietuses kase portree. Kas sa tahad õppida? Aga kõigepealt puhkame natuke.

Fizminutka laulule "Põlllul oli kask"

Poisid, vaatame, kas meil on joonistamiseks kõik olemas? Ei mingeid linasid!

Oeh! Saime kõneposti! Kuulame poisid?

Tere poisid, ma olen kunstnik Kistochkin. JAH, jah, täpselt see, kes kutsus teid näitusel osalema. Minu abilised nägid, kui hästi sa kuulasid ja vastasid õpetaja küsimustele ning selleks jätsime sulle kasti ukse taha. Ma arvan, et sul läheb seda vaja! Hüvasti!

Kasvataja näitamine koos töömeetodite selgitusega (Võtame vahaküünla ja tõmbame alt üles triibud lõpuni - need on tüved. Seejärel joonistame sinise akvarellvärviga horisondi joone. Hakkame üle värvima taevas horisondi jooneni ja pärast pruuni joont maa. Pehme harjaga võtame tumerohelise akvarellvärv, ja horisondijoonel, joonistades taustale metsa. Kuivatamiseks puhume veidi tööle. Järgmiseks võta kõva pintsel ja torka (roheline guašš) joonista kase lähedale kroon.) Töö on valmis!

- Meil ​​on tõeline Kasesalu, milles soovid jalutada, kuulata lindude laulu, nõjatuda vastu jahedat puutüve, et sellest jõudu ja tervist ammutada, imetleda ema loodud imet – loodust.

Teemal: metoodilised arendused, ettekanded ja märkmed

Joonistamise kava (ettevalmistusrühm) teemal "Talvemaastik" kasutades mitte traditsiooniline tehnika“Jäljend” (köögiviljadega joonistamine).

Arendada lastes võimet anda töös edasi selget karu kujutist, andes täpselt edasi välimuse ja proportsiooni tunnused.

Eesmärk: -Õpetada lapsi looma joonisel kauni kase kujutist S. Yesenini luuletuse "Valge kask" põhjal.

Sünopsis organiseeritud ja õpetlikest tegevustest joonistamises vanemas rühmas "Valge kask".

GCD joonistamise kokkuvõte ettevalmistusrühmas "Valge kask minu akna all" (ebatraditsiooniline joonistusvorm) Ekaterina Komarova Haridusala: kunstiline ja esteetiline areng, sotsiaalne.

Eesmärk: laste visuaalsete võimete arendamine kunstilise sõna tajumise protsessis Ülesanded: 1. Tekitada huvi loomise vastu väljendusrikas pilt lüürika põhjal.

Tarkvara sisu. Laiendada laste teadmisi seente mitmekesisusest. Õppige joonistama erineva kuju, struktuuri ja värviga seeni. Harjutage metsalagendiku joonistamist. Tugevdada värvidega joonistamise oskust ja.

Ettevalmistusrühma "Kask talvekleidis" joonistamistunni kokkuvõte.
joonistustundide kava-konspekt (ettevalmistusrühm)

Õppetunni kokkuvõte tegevusest koos kasutamisega ebatavaline meetod joonistamine ettevalmistusrühmas “Kask talvemustris”

Eelvaade:

Nižnekamski munitsipaaleelarveline koolieelne õppeasutus "Üldarendusliku tüübi lasteaed nr 14" munitsipaalrajoon Tatarstani Vabariik

visuaalsel tegevusel, kasutades ettevalmistusrühmas ebatavalist joonistusmeetodit

"Kask talvekleidis".

Shaydullina Reseda Talgatovna

2018 õppeaasta.

Eesmärk: laste õpetamine ebatavaline tehnika joonistada, täpsustada ja kokku võtta teadmisi kase kohta.

Tutvustage lastele uut tehnoloogiat ebatraditsiooniline joonistamine- soolaga värvimine.

Õpetada lapsi looma pilti talvisest loodusest, reetma selle ilu, erinevaid puid (näiteks kask).

Arenda loovat isiksust.

Arendada peenmotoorikat.

Edendada arengut laste loovus iseseisvalt tööd tehes.

- Harida lastes ilumeelt, armastust looduse ja läbi selle oma kodumaa vastu art, muusika, luule.
- Tõsta huvi oma muljete kajastamise vastu visuaalses tegevuses.

Kasvatage täpsust guašši, liimiga töötamisel.

Tehnika: soolavärvimine.

Varustus: molbert, illustratsioonid, mis kujutavad kaske erinevatel aastaaegadel, pleier, Tšaikovski muusika - Aastaajad "Talv"

Materjalid: lilla paber, lihtne pliiats, valge ja must guašš, pintsel, purk vett, PVA liim, jäme sool, salvrätikud.

Sõnastiku rikastamine ja aktiveerimine:

Kase muistsed nimetused: kask, kähar, valgetüveline.

Kasvataja: poisid, ma tahan alustada meie tundi teiega mõistatusega:

Vene kaunitar
Heinamaal seistes
Rohelises pluusis
Valge sundress.
Laste vastused (kask)
(Näita pilti kasest)
2. Põhikorpus

Koolitaja:
Kask on kõigi venelaste lemmikpuu. Sihvakas, lokkis, valgetüveline, teda võrreldi Venemaal alati õrnade ja ilus tüdruk, pühendas oma parimad teosed meie luuletajad ja kunstnikud. Kui palju laule ja luuletusi on kirjutatud valgetünnilistest vene kaunitaridest!
Ta tõuseb varahommikul, et päikest kohtuda,
Naeratades vaatab ta peeglisse.
Ja ilmselt pole maailmas ühtegi kase sugulast,
Kask on ju osake minu Venemaast.
Kask on oma nime saanud koore värvi järgi. Varem oli keeles sõna BER, mis tähendab "hele, valge", millest algul moodustus BERZA ja hiljem - KASK.
Koolitaja: Vene kask on ilus igal aastaajal. Kas mäletate, milline kask kevadel toimub?
Laste vastused: Kask riietub kollakasrohelistesse kõrvarõngastesse, õitsevad rohelised, kleepuvad, õrnad lehed.
(Näitan pilti "Kask kevadel")
Kasvataja: Suvi on käes ja miks teeb kask meid õnnelikuks?
Laste vastused: Kased riietuvad ilusasse rohelisse riietusse. Kase okstel teevad linnud pesa ja laulavad oma laulu.
(Näitan pilti "Kask suvel")
Kasvataja: Mis saab kasest sügisel?
Laste vastused: Sügisel muudab kask rohelised lehed kollaseks, muutub "nagu kuldseks". Kase all kasvavad puravikud.
(Näitan pilti "Kask sügisel")
Kasvataja: Ja milline kask talvel?
Laste vastused: Kasel pole lehti, see on lumega kaetud.
(Näitan pilti "Kask talvel")
Koolitaja: Kuulake, kuidas luuletaja S. Yesenin rääkis talvisest kasest.
Valge kask mu akna all.
Lumega kaetud, nagu hõbedane.
Lumise äärega kohevatel okstel
Õitsesid valgete narmaste tutid.
Ja unises vaikuses on kask,
Ja lumehelbed põlevad kuldses tules.
Ja koit, laisalt ringi liikudes,
Piserdage oksi uue hõbedaga.
Kasvataja: - Mis on see hõbe, mis kaske kattis?
Laste vastused: Kask oli lume või härmatisega kaetud.
Kasvataja: Praegu on talv, puudel pole lehti. Miks nimetab luuletaja oksi kohevaks valgete narmastega?

Laste vastused: Oksad on kaetud valge koheva lumega. Lumi kattis oksad ebaühtlase kihina, mistõttu tundub, et narmad laskuvad allapoole.

3. Seletus, mis näitab tegevusviisi:

Koolitaja: Täna joonistame talvekleidis kaske.
Joonistame ebatavalisel viisil - maalime soolaga.

Tuletame meelde, kuidas me puud joonistame: võtame värviga pintsli (eemaldame topsi servalt üleliigse värvi), tõmbame joone (maa) ja alt üles vertikaalne joon, võib joon olla sakiline. Allosas asetseb pintsel tasapinnaliselt lehel ja pintsel tõuseb üles ...

Kui puu tüvi osutus liiga õhukeseks, siis joonistame esimese joone kõrvale veel korra.
See on meie kase tüvi.
Nüüd joonistame oksi. Alustame joonistamist alumistest okstest, need on kõige pikemad. Lõpus painduvad oksad alla. Mida kõrgemad on oksad, seda lühemaks need muutuvad. Paksendame tüve lähedal olevaid oksi.
Nüüd joonistage väikesed oksad lihtsa pliiatsiga. Nad laskuvad lainelise joonena. Joonistame igale kesksele harule kaks väiksemat haru.
Igale väikesele oksale joonistame kaks, kolm väiksemat oksa.
Tüvi ja suured oksad on värvitud valge guaššvärviga.
Tüve ja suurte okste valgele taustale joonistage musta guaššvärviga laigud.
Pärast guašši kuivamist katke puu oksad PVA-liimiga.
Kui kõik oksad on PVA-liimiga kaetud, puista üle kogu puu soolaga.
Eemaldame pildilt liigse soola. Oksad saadakse nagu "lumega" kaetud.
Nüüd, puu juurte lähedal, rakendame mitme tõmbega PVA-liimi. Puista liimile soola.
Eemaldage liigne sool. Meil on "triivid".

Siin on meil selline talvekleidis kask.

Meie hoovis on külm. Lapsed lõid käsi õlgadele ja

Et nina ei külmuks, trampivad nad jalgu

Peab jalgu trampima

Ja plaksutage käsi.

Taevast langevad lumehelbed, Lapsed tõstavad käed pea kohale ja teevad

Nagu muinasjutupilt. haaravaid liigutusi, justkui püüdes lumehelbeid.

Püüame neid kätega kinni

Ja näita emale kodus.

Ja ümberringi lumehanged, Rüüpavad - käed külgedele.

Lumi kattis teid.

Ärge takerduge põllule nii, et Kõrgete põlvedega paigal kõndige.

Tõstke jalad kõrgemale.

Me läheme, läheme, läheme Jalutame paigas.

Ja me tuleme oma majja. Lapsed võtavad istet.

Poisid, kust me oma tööd alustame?

Ja nüüd, poisid, asume tööle ja proovime joonistada oma ilusat kaske (lapsed töötavad Tšaikovski muusika järgi - aastaajad "Talv").

Teen lastega individuaalset tööd.

Niisiis, poisid, kuidas me kaske joonistasime?

Millise abiga kujutasime lumehange, lund?

Ettevalmistusrühma "Sügiskask" joonistamise tunni kokkuvõte.

Goncharova A.A. MBDOU "CRR-Kindergarten 168"

Sihtmärk: Selgitage laste arusaama puu põhiosadest (tüvi, oksad, lehestik). Õppige kasutama joonistamisel 2, 3 värvi, poke tehnikat. Kase kujundis saavutada teatud sarnasus reaalse esemega, anda edasi kasele iseloomulikke jooni. Esteetilise elamuse esilekutsumiseks sügispuu ilu tajumisest.

Arenduskeskkond : toonitud paber (sinine), guašš, pintslid, sügislehtede kleidis nukk.

Eeltöö: jalutuskäigul kaaluge kaske, arutage seda, õhtul harjutage sujuvate ümarate joonte pildil.

Kasvataja: Lapsed, mis aastaaeg meil praegu on? (Laste vastused……). Jah! See sügise tund on ilus aastaaeg. Paljud luuletajad, heliloojad, kunstnikud pühendavad talle oma teosed. Kuulake A.S. Puškini luuletust

Taevas hingas juba sügisel,

Päike paistis vähem

Päev jäi lühemaks

Metsade salapärane võra

Ta võttis end kurva häälega alasti.

Põldudele langes udu

Lärmakas hanekaravan

Lõuna poole venitatud: läheneb

Päris igav aeg;

November oli juba õue peal.

Lapsed, mis see luuletus on? Rõõmsameelne, kurb, kurb või pühalik? (See on ilus väike, veidi kurb luuletus sügisest).

Miks see luuletus kurb on? (Päike paistab harvem, päev muutub lühemaks, lehed langevad, sageli on udu, linnud lendavad eemale kaugetele maadele).

Lapsed, rääkige mulle sügiskuudest ...

Mis kuu praegu on? (...) Jah, praegu on oktoober sünge, niiske kuu. Rahvas nimetatakse seda lehtede langemiseks. Mida sa arvad ja miks? (......). Kuulake Z. Fedorovskaja luuletust:

Sügis algab

Lehed kukuvad maha.

Nende rõõmsameelne ringtants

Tuul keerleb ja puhub.

Lapsed, vaadake, meile on külla tulnud Sügishaldjas. Kui elegantne kleit tal on, see on tehtud sügislehtedest. Vaata, ta tõi meile lendlehti. Millest need lehed pärit on? Vihje: "Roheline, mitte heinamaa, valge, mitte lumi, lokkis, ei pea." (Kask.)

Jah, muidugi, kaselehed. Mis kujuga need on, mis värvi nad on, kuidas nad välja näevad? (ümmargune, kollakasroheline, sarnane müntidega).

Sügishaldjas kutsub joonistama sügisest kaske ja kleepima sellele lehti. Saame ilusa looduslike lehtedega kase.

Alustame joonistamist pagasiruumist. Mis on kase tüvi? (sihvakas, valge näoga, kurvikas).

Millist mustrit kasutatakse kasetüve kaunistamiseks? (mustad täpid, triibud).



Mis on kase oksad? (graatsilised, kaarega kaardus), nutvas kases võivad nad maapinnale ulatuda.

Väsinud? Lähme veidi kõrvale, arvake ära mõistatus: "See lendab, mitte lind,

ulgub, mitte metsaline. ”(tuul)

Fizminutka:

Tuul puhub meile näkku

Puu kõikus

Tuul on vaiksem, vaiksem

Puu tõuseb aina kõrgemale.

(-Istuge oma kohtadele.)

Vaata, meie kask on peaaegu valmis. Millest meil puudu on? (lehed). Võtame liimi, lehed, mis Sügishaldjas meile tõi, ja liimime.

Poke meetodil saab ka sügislehti joonistada.

Mis kõik head kaaslased! Kõigil on suurepärane töö! Tuletame meelde, mida me täna tegime? Mis sulle kõige rohkem meeldis? Mis oli kõige raskem ja mis kõige lihtsam? (laste vastused.)

Sügishaldjas on teie tööga väga rahul ja kutsub teid korraldama oma kaskedest sügisnäitust. Ta jätab sinuga hüvasti ja soovib sulle head tuju. (Kõlab laul “Hea tuju”, kõik tantsivad.)